Obkurczanie się macicy i towarzyszące temu odchody

Napisane przez dnia 05-09-2018 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Obkurczanie się macicy i towarzyszące temu odchody

Jednym z nieuniknionych elementów połogu jest obkurczanie się macicy, która z rozmiarów, jakie uzyskała w czasie ciąży musi powrócić do swojego pierwotnego stanu. Macica (clearblue.com) obkurczając się powoduje ból, który jest tym większy im intensywniejsze jest karmienie piersią i liczba dotychczasowych porodów.Obkurczaniu się macicy oprócz bólu towarzyszą także…

karmienie piersią

Foto: pixabay.com

Obkurczaniu się macicy oprócz bólu towarzyszą także odchody maciczne, które utrzymują się po porodzie 3-4 tygodni. Macica bowiem oprócz tego, że musi powrócić do swoich rozmiarów sprzed ciąży, musi się także oczyścić. Przez cały okres oczyszczania się macicy odchody te mają różną konsystencję i zabarwienie. Po nich można poznać, kiedy macica zakończy swoje oczyszczanie.

Zaraz po porodzie pojawiają się odchody…

Zaraz po porodzie pojawiają się odchody krwiste. Mają one postać płynnych, krwistych plamień, które trwają zazwyczaj przez kilka pierwszych dni. W trzeciej lub czwartej dobie po porodzie pojawiają się odchody surowicze, które ze względu na domieszkę w nich surowicy są znacznie bledsze niż odchody krwiste. W ostatniej fazie swojego oczyszczania macica wydala odchody białe. Następuje to około 10 dni po porodzie.

karmienie piersią

Foto: pixabay.com

Kolor biały lub żółto-biały tych odchodów spowodowany jest tym, że znajduje się w nich domieszka leukocytów. Jeśli więc zauważysz, że Twoje odchody poporodowe znacznie zmieniły swój kolor, a czas, w którym macica obkurcza i oczyszcza się trwa już kilka tygodniu, będzie to oznaczać, że Twój połóg wkrótce dobiegnie końca.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>