Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Jak wybierać pieluszki?

Jednym z niezbędnych artykułów podczas pierwszych lat życia dziecka jest pieluszka. Dzięki odpowiednio dobranym pieluchom dziecko czuje się komfortowo zarówno w dzień, jak i w nocy, co ma niemały wpływ na samopoczucie i spokój rodziców. Z drugiej strony, źle dobrana pielucha może być powodem prawdziwych kłopotów. Co jest najważniejsze podczas wyboru pieluszek dla dziecka. Rynek artykułów dla niemowląt oferuje rodzicom szeroki wybór pieluch różnego rodzaju.


witaminy dla niemowląt

Foto: pixabay.com

Do wyboru mamy zarówno praktyczne…

Do wyboru mamy zarówno praktyczne pieluszki jednorazowe, jak i znane od lat pieluchy wielorazowego użytku. Stając przed sklepową półką, początkujący rodzic może zadawać sobie pytanie o to, które z nich będą najlepsze dla dziecka, a jednocześnie wygodne w użyciu dla jego opiekuna. Każdy z rodzajów pieluszek ma swoje zalety i wady, dlatego najlepiej jest zastanowić się na jakich właściwościach pieluchy zależy nam najbardziej.

swędzenie skóry

Foto: pixabay.com

Dla zwolenników ekologicznych rozwiązań, najbardziej zachęcające mogą wydawać się pieluchy wielorazowe, jednak ich stosowanie wiąże się z koniecznością częstego prania oraz przewijania dziecka, które nie może mieć długiego kontaktu z wilgotną, zanieczyszczoną tkaniną. Jednym z najpopularniejszych rodzajów pieluch są pieluszki jednorazowe (link pampers.pl). Wyróżnia je najlepsza chłonność oraz wygoda stosowania. W odróżnieniu od pieluch wielorazowych, pieluszki jednorazowe znacznie lepiej wiążą wilgoć i przez wiele godzin izolują ją od skóry dziecka.

swędzenie skóry

Foto: pixabay.com

Dzięki temu zapobiegają powstawaniu odparzeń, a ich elastyczne krawędzie i falbanki zapewniają dziecku swobodę ruchu. Są niezastąpione podczas spaceru, podróży, a także w nocy, kiedy dziecko przez wiele godzin ma na sobie tylko jedną pieluszkę. Ich wnętrze często jest pokryte roślinnymi ekstraktami, które mają właściwości pielęgnacyjne. Wszystkie zalety pieluszek jednorazowych sprawiają, że od wielu lat są najchętniej wybieranym artykułem higienicznym dla dzieci.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>