Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Rozwój ciąży

Ciąża jest prawdziwym cudem. Wiedzą o tym przede wszystkim pary, które od dłuższego czasu starają się o potomstwo. Kiedy tylko dochodzi do zapłodnienia, w ciele kobiety rozpoczynają się procesy, które doprowadzają do wydania na świat dziecka. Nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej wiedzą, co tak naprawdę dzieje się w ich brzuchu. Warto jednak dowiedzieć się etap po etapie, jak przebiega cały cykl ciążowy. W pierwszym trymestrze nie widać jeszcze brzuszka.Nie oznacza to jednak, że…

Nie oznacza to jednak, że nic się w nim nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Cały czas toczy się podział komórek, którego celem jest ukształtowanie się płodu. Zarodek dopiero w trzecim tygodniu ciąży przyjmuje podłużny kształt. Pierwsze tygodnie ciąży to dosyć dziwny czas. Tak, jak wyżej wspomniano, brzuch kobiety nie jest jeszcze praktycznie zaokrąglony, jednak fakt bycia w ciąży ma ogromny wpływ na organizm. Związane jest to między innymi z gospodarką hormonalną. Okazuje się, że zmienia się nasz apetyt, zaczynamy też odczuwać przeróżne dolegliwości. Może dojść do powstania nudności, wahań temperatury ciała, zwiększenia apetytu. Jeżeli chodzi o ostatnią dolegliwość, rozwiejmy krążący mit.

To, że chce nam się więcej jeść, nie oznacza, że dziecko potrzebuje składników odżywczych. Chodzi tutaj bardziej o zmiany hormonalne, jakie towarzyszą kobietom w ciąży tydzień po tygodniu. Ciekawe zmiany dzieją się między innymi w szóstym tygodniu ciąży. Mianowicie na twarzy zaczynają kształtować się takie elementy, jak nos czy usta. Swoją działalność rozpoczyna również trzustka. W dziewiątym tygodniu ciąży serduszko malucha jest już w pełni ukształtowane.

Dodatkowo na twarzy są już powieki, jednak pozostają zamknięte do około dwudziestego piątego tygodnia stanu błogosławionego. Siedemnasty tydzień ciąży jest pod znakiem linii papilarnych. Płód może mieć nawet czkawkę, która jest sposobem na naukę oddychania. W trzydziestym drugim tygodniu naszemu maluchowi zaczyna być już zbyt ciasno. Powoli szykujemy się do porodu. Następuje on najczęściej w czterdziestym tygodniu ciąży.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>