Nietypowe objawy w czasie ciąży

Napisane przez dnia 06-11-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Nietypowe objawy w czasie ciąży

Każda ciąża przebiega nieco inaczej. Organizm każdej kobiety w czasie ciąży przechodzi wiele zmian i nie zawsze można przewidzieć jakie wywołają skutki. Nawet mamy, które mają kilkoro dzieci przyznają, że każdej ciąży towarzyszyły inne objawy. Niektóre ciężarne odczuwają wszystkie typowe oznaki ciąży, inne tylko kilka z nich. Zdarza się także, że w czasie oczekiwania na dziecko pojawiają się całkiem nietypowe oznaki, które wcale nie muszą oznaczać, że dzieje się coś niewłaściwego.Już na początku ciąży widać, że…

Już na początku ciąży widać, że objawy u każdej z mam mogą się od siebie różnić. Wiele mam w pierwszym trymestrze odczuwa jednocześnie nudności, senność, zmienne nastroje i ból w dole brzucha, ale spora część ciężarnych doznaje tylko niektórych z tych symptomów. Zarówno w początkowych, jak i kolejnych tygodniach mogą pojawić się nietypowe objawy ciąży. Jednym z nich jest okres w ciąży. Zdarza się, że jeszcze przez kilka tygodni po poczęciu mama może zauważyć u siebie krwawienie podobne do miesiączkowego.

W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u lekarza, który stwierdzi czym wywołane jest krwawienie, często okazuje się, że jest ono spowodowane hormonalną burzą w organizmie mamy. Pojawienie się okresu, może sprawić, że kobieta nie podejrzewa u siebie ciąży, dlatego panie starające się o dziecko powinny zwracać szczególną uwagę na wszelkie sygnały płynące z organizmu. Przykład wielu mam pokazuje, że test ciążowy warto zrobić, także w przypadku pojawienia się miesiączki.

Galeria

http://www.pampers.pl/4-tydzien-ciazy

Foto: pixabay.com

zmęczenie senność

Foto: pixabay.com

Inne nietypowe objawy w czasie ciąży to brak dużego przyrostu wagi, a także trwające dziewięć miesięcy nudności. Choć zazwyczaj ciężarnej kilogramów przybywa nie tylko z powodu rosnącego dziecka, to sylwetka niektórych mam zmienia się tylko w nieznaczny sposób. Także objawy przypisywane tylko do jednego z trymestrów, mogą rozciągać się na cały okres ciąży lub nie pojawić wcale. Wszystkie nietypowe oznaki warto zgłaszać lekarzowi prowadzącemu ciążę, jednak jeśli dziecko i mama czują się dobrze, nie są one powodem do niepokoju.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>