Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR

Nie zapominajmy, że ciąża to okres dotyczący życia dwóch osób. W tym czasie zarówno organizm matki jak i dziecka przechodzi niesamowitą metamorfozę. Każda jej odsłona ma miejsce co tydzień. To niewiarygodne jak szybko zmieniają się ich organy wewnętrzne, mięśnie i kości. Nawet morfologia krwi może być różna w różnych okresach rozwoju ciąży. Jeśli bycie mamą ma być udziałem kobiety po raz pierwszy może przyprawiać ją o niejeden stres.Dlatego często, aby zyskać większość pewność siebie…

Dlatego często, aby zyskać większość pewność siebie przyszłe mamy szukają pouczających lektur, w których dokładne będą opisane kolejne etapy ciąży. Na szczęście na rynku nie brakuje fachowych poradników. Internet także obfituje w wiarygodne źródła. Tego typu materiały są bardzo pomocne także, kiedy ciąża już się rozwija. W pierwszych tygodniach dzieje się bardzo wiele, choć nie wszystko da się zauważyć.

Badania Usg nie mogą być robione zbyt często, tak więc matka musi polegać na opinii lekarza położnika po rutynowych kontrolach, które wyznaczane są w konkretnych terminach w trakcie trwania ciąży i później w połogu. Na pewno nie zaszkodzi odwiedzić dodatkowo lekarza prowadzącego ciąże w 16 tygodniu (pampers.pl). Jeśli dysponuje on USG trójwymiarowym zaobserwować będzie można zmiany zachodzące w rysach malutkiego człowieka.

To właśnie szesnasty tydzień obfituje w wydarzenia w okolicach twarzy, noc kształtuje się wyraźniej oczy i uszy zmieniają położenie zbliżając wygląd małej główki do twarzy noworodka. To niesamowite jak z tygodnia na tydzień zmianie ulega wygląd maluszka. W szesnastym tygodniu nastepuję duży skok wzrostu, wydłużają się także kończyny. Maluszek zaczyna ćwiczyć odruch ssania, który będzie mu niezbędny do samodzielnego odżywiania po przyjściu na świat, kiedy pępowina zostanie już odcięta. W tym właśnie czasie rozwija się bardzo intensywnie płuca.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>