Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Zębaty uśmiech

Świeżoupieczeni rodzice często straszeni są przez bardziej doświadczonych rodziców nieprzespanymi nocami pełnymi bólu i płaczu ząbkującego dziecka. Jak zawsze przy tego typu informacjach, osoby mniej doświadczone czerpią informacje z wielu źródeł i wszystkie one, jak jeden mąż, sugerują, że od około szóstego miesiąca życia dziecka zaczną pojawiać się pierwsze zęby. Mało kto zdaje sobie sprawę, że pierwsze zęby pojawić się mogą dużo wcześniej.


rozwój dziecka miesiąc po miesiącu

Foto: pixabay.com

Znane są przypadki narodzin dzieci…

Znane są przypadki narodzin dzieci już z pierwszymi zębami, innym zaczynają one wychodzić w drugim czy trzecim miesiącu życia, a niektóre muszą poczekać nawet do pierwszych urodzin. Rozwój dziecka nie jest procesem zunifikowanym dla wszystkich, każdy niemowlak ma swoje własne tempo i nigdy nie można być pewnym co i kiedy się wydarzy. Rodzice bardzo często korzystają z informacji w internecie czy w książkach, opisujących rozwój dziecka miesiąc po miesiącu, szczególnie gdy stykają się z danym zagadnieniem po raz pierwszy.

dzień matki

Foto: pixabay.com

Warto jednak zwrócić uwagę, że proces ząbkowania nie jest jednorazowym wydarzeniem, lecz trwać może nawet aż do trzecich urodzin, a co za tym idzie może zapewnić rodzicom nieprzespane noce w o wiele większym zakresie niż się tego spodziewają. Na szczęście współczesne farmaceutyki są w stanie pomóc cierpiącym dzieciom w łagodzeniu bólu, a producenci zabawek-gryzaków prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych kształtów i twardości, tudzież możliwości danych sprzętów.

Nie bez znaczenia jest również wiedza ogólnie znana, przekazywana z ust do ust, od babki do matki, dotycząca domowych sposobów przynoszenia ulgi dzieciom. Skórka od chleba, szczoteczki do zębów, lniane szmateczki wypełnione czymś zimnym, a jednocześnie twardym lecz plastycznym, nie jednemu dziecku przyniosły już ulgę. Rodzicom zaś pomóc może drugi rodzic, babcia czy opiekunka, która pomoże odespać nieprzespane noce i pozwoli z nową siłą wrócić do tulenia obolałego dziecka.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>