Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Objawy ciąży

Ciąża jest dla wielu kobiet największym marzeniem i bardzo długo wyczekiwanym wydarzeniem. Bywa, że zajście w ciąże jest bardzo długo planowane, kobieta przygotowuje się do tego starannie. Jeśli kobieta stara się o dziecko i ciąża nie jest dla niej zaskoczeniem, pierwsze objawy ciąży (tutaj) także jej nie zdziwią i nie pozostawią żadnych wątpliwości.


sposób na zaparcia

Foto: pixabay.com

Nieco inaczej bywa w przypadku,…

Nieco inaczej bywa w przypadku, gdy ciąża jest nieplanowana i kobieta nie wie o tym, że zaszła w ciążę. Wówczas pierwsze objawy ciąży może pomylić z czymś zupełnie innym. Jakie zatem są objawy ciąży. Oczywiście nie sprawdzają się one w każdym przypadku, ale wiele kobiet w początkowym stadium ciąży zaczyna czuć się źle, objawy mogą nieco przypominać objawy grypowe, tj. ogólne osłabienie, zmęczenie, ból mięśni i tym podobne.

co na zaparcia

Foto: pixabay.com

Tak zwane” poranne mdłości” czy wymioty także nie muszą być regularne i nie każda kobieta przez to przechodzi. Jeśli zatem kobietę nieświadomą tego, że jest w ciąży owe mdłości dopadną, może całkiem śmiało pomyśleć o tym, że czymś się zatruła. Bardzo” standardowym” objawem ciąży jest brak miesiączki. Choć i tutaj bywa, że jej brak nie musi od razu oznaczać ciąży ­ często może być wywołany stresem, zmianą otoczenia, chorobą i wieloma innymi czynnikami.

Niedługo po zajściu w ciążę…

Niedługo po zajściu w ciążę piersi stają się wrażliwe, mogą wystąpić zaparcia czy też wzdęcia, zawroty głowy, brak apetytu. W około drugim miesiącu ciąży kobieta może zacząć miewać problemy z pęcherzem. Każdy z tych objawów może oznaczać cokolwiek innego niż ciąża, jeśli jednak choć część z nich wystąpi jednocześnie, warto wykonać test i udać się do lekarza.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>