O zbliżających się narodzinach

Napisane przez dnia 25-10-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
O zbliżających się narodzinach

Będąc w ciąży, niecierpliwie śledzimy kalendarz porodu z wytęsknieniem oczekując przyjścia naszej pociechy na świat. Dziewięć miesięcy jednak trzeba odczekać i należy w tym czasie pamiętać, aby zadbać o siebie jak najlepiej, albowiem wpłynie to również korzystnie na nasze dziecko. Nie należy się też zbytnio denerwować, choć czasami bywa to naprawdę trudne.Mnóstwo kobiet boi się na przykład, że…

Mnóstwo kobiet boi się na przykład, że nie zauważy oznak porodu. Jednak są one tak charakterystyczne, że dość trudno byłoby je przeoczyć. Pierwsze takie objawy porodu (pampers.pl) mogą pojawić się już kilka tygodni wcześniej. Wtedy mianowicie dziecko schodzi do kanału rodnego, a mama zauważa znaczne obniżenie się brzucha. Dzięki temu ułatwione jest również oddychanie, albowiem maluch już nie naciska na przeponę.

Jednak równocześnie nasilić się mogą dolegliwości…

Jednak równocześnie nasilić się mogą dolegliwości bólowe w dole brzucha, a poza tym przyszła mama coraz częściej odwiedza też toaletę, albowiem dzidziuś nacisk na jej pęcherz. Innym dość charakterystycznym objawem jest odejście czopu śluzowego, który zamykał wejście do macicy. Tego typu bariera miała chronić dziecko przed wniknięciem zarazków czy bakterii. Teraz natomiast byłaby zbędnym utrudnieniem podczas narodzin. Najważniejszym zwiastunem nadchodzącego porodu jest jednak odejście wód płodowych. To oznacza, że cała akcja właśnie się zaczyna i niebawem trzeba będzie jechać do szpitala.

Należy też zwrócić uwagę na skurcze, gdyż, jeśli stają się one bardzo regularne i pojawiają się w krótkim odstępie czasu, to znaczy, iż właściwy poród jest tuż tuż. Warto więc wybrać się już do szpitala, aby cała akcja porodowa nie zastała nas w domu czy co gorsza w taksówce. Jednak też nie należy spieszyć się z wyjazdem, gdyż pojawiające się pierwsze bóle lepiej jednak przetrwać w zaciszu domowym.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>