Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
O sportach w ciąży

Kobiety w ciąży koniecznie muszą zadbać o swoje zdrowe odżywianie, ale także i o swą formę fizyczną. Zatem regularne ćwiczenia ciążowe są bardzo istotne, albowiem ruch poprawia nam krążenie, spala dodatkowe kalorie i przy tym dobrze wpływa też na zdrowy i spokojny sen oraz zdecydowanie pomaga nam walczyć z pojawiającym się uczuciem zmęczenia. To nie wszystkie atuty. Wysiłek fizyczny bardzo korzystny jest także dla naszego umysłu, albowiem pomaga nam odstresować się, a to jest szczególnie ważne dla kobiety w ciąży, która żyje w ciągłym napięciu.


sposób na zaparcia

Foto: pixabay.com

Jednakże nie każda tu forma ruchu dla…

Jednakże nie każda tu forma ruchu dla ciężarnych jest odpowiednia. Dobrze przeanalizować kalendarz ciążowy (pampers.pl), aby mieć świadomość, czy w danym momencie możemy uprawiać określony rodzaj aktywności. Niektóre sporty bowiem są też całkowicie odradzane kobietom będącym w ciąży, ponieważ istnieje na przykład ryzyko utraty równowagi bądź uderzenia w brzuch, a to może być niebezpieczne dla dziecka. Regularny wysiłek jednak może mieć korzystny wpływ na pojawiające się bóle pleców, a także zaparcia oraz obrzęki. Co ważne, taka aktywność w trakcie ciąży pomaga nam szybciej oraz skuteczniej pozbyć się wszelkich zbędnych kilogramów. Wskazane ćwiczenia dla kobiet ciężarnych to między innymi wodny aerobik, pływanie, systematyczne spacery, ćwiczenia mięśni Kegla, a także fitness przeznaczony dla kobiet w ciąży.

co na zaparcia

Foto: pixabay.com

Bardzo dobrze sprawdza się tutaj również joga, pilates oraz jazda na rowerku stacjonarnym. Pewne sporty są jednak zabronione. Musimy zrezygnować nart, jazdy na rowerze, a także wszelkich sportów grupowych. W ich przypadku możliwe są kontuzje, przewrócenia oraz uderzenia, a to może być bardzo niebezpieczne dla trwającej ciąży. Pamiętajmy też o tym, aby wysiłek fizyczny był umiarkowany, gdyż nie należy ćwiczyć do granic wytrzymałości.

Demotywatory

Policjant okrzyknięty aniołem w USA. Adoptował dziecko narkomanki, które poznał w czasie interwencji – Zagraniczne serwisy okrzyknęły Ryana Holetsa, policjanta z miasteczka Albuquerque w Nowym Meksyku (USA), "prawdziwym aniołem stróżem". Trudno się dziwić temu określeniu. Mężczyzna dał bowiem szansę na szczęśliwe, bezpieczne i zdrowe życie maleńkiej dziewczynce, którą urodziła 35-letnia bezdomna, bo mieszkająca w namiocie przy autostradzie, narkomanka Crystal Champ. Ale gdyby nie jedna interwencja, pewnie nigdy nie doszłoby do ich spotkania... Ryan pewnego dnia odebrał zgłoszenie, w którym poinformowano go o możliwości dopuszczenia się kradzieży w jednym z okolicznych sklepów spożywczych. Po dotarciu na miejsce zastał Crystal w zaawansowanej ciąży i jej partnera chcących wstrzyknąć sobie heroinę. Obok tego nie mógł przejść obojętnie. Kobieta po kilku dosadnych uwagach policjanta opowiedziała mu o swoim życiu, m.in. o braku środków do życia, bezdomności i zmaganiu się z uzależnieniem od narkotyków, z którym nie mogła się uporać, nawet będąc w ciąży. Zdradziła także, że marzy o tym, by ktoś kiedyś adoptował jej dziecko. Funkcjonariusz, który wraz z żoną myślał już wcześniej o adopcji, nie wahał się ani chwili i zaproponował, że to on ze swoją rodziną zapewni dom jej córeczce. Dziewczynka przyszła na świat z noworodkowym zespołem abstynencyjnym kilka tygodni po tym wydarzeniu. 35-latka pożegnała się z nią, a potem oddała ją w ręce Ryana i jego żony. Otrzymała na imię Hope (Nadzieja), gdyż nowi rodzice liczą na to, że Crystal upora się z nałogiem

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>