O diecie bezmięsnej w okresie karmienia piersią

Napisane przez dnia 13-10-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
O diecie bezmięsnej w okresie karmienia piersią

Najlepszym pokarmem, który sprawia, ze zdrowy noworodek rozwija się wspaniale, jest mleko matki. Dostarcza ono bowiem wszelkich niezbędnych substancji odżywczych, które konieczne są dla wzrostu oraz rozwoju dziecka. Generalnie skład mleka matki między innymi uzależniony jest od pewnych czynników genetycznych, a także zasobów organizmu i od sposobu odżywiania.


witaminy na odporność

Foto: pixabay.com

W okresie owego karmienia piersią…

W okresie owego karmienia piersią kobieta ma zwiększone zapotrzebowanie na mnóstwo składników odżywczych. Podczas pierwszych miesięcy karmienia zaleca się matce przyjmować dodatkową porcję energii, czyli około 635 kalorii, a po czwartym miesiącu około 525. Kobietom karmiącym zalecana jest podaż białka mniej więcej w wysokości około 63 gram na dobę. Kobiet będące na diecie bez mięsa powinny więc zwrócić na to uwagę. Istotne są też niezbędne kwasy tłuszczowe. Zauważono bowiem, że jakość spożywanych przez nas tłuszczy wpływa znacząco na zawartość wszelkich kwasów tłuszczowych znajdujących się w mleku matki. Niestety kwas tłuszczowy omega 3 występuje w mleku wegetarianek oraz weganek, w znacznie mniejszych ilościach, niż ma to miejsce u kobiet będących na diecie tradycyjnej. Warto zwrócić na to uwagę, albowiem DHA pełni bardzo ważną rolę zarówno w rozwoju mózgu jak też i siatkówki oka u niemowlaka.

karmienie piersią

Foto: pixabay.com

Istotnym elementem jest też witamina…

Istotnym elementem jest też witamina D. Wegetarianki ORAZ weganki mogą w słonecznych miesiącach wspomóc organizm w takiej produkcji witaminy dzięki regularnemu przebywaniu między innymi na świeżym powietrzu, jednak dieta dla karmiących piersią, najlepiej gdyby jednak była wzbogacona o pewną suplementację takiej witaminy. Dzięki temu zapewnimy jej odpowiedni poziom w naszym organizmie, a przy tym dostarczymy dziecku wszystko to co najlepsze. Pamiętajmy też o różnorodności posiłków, gdyż tylko w ten sposób dostarczymy wszelkich niezbędnych elementów.

witaminy dla niemowląt

Foto: pixabay.com

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>