Jak wspierać rozwój dziecka w czasie ciąży

Napisane przez dnia 30-10-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Jak wspierać rozwój dziecka w czasie ciąży

Rozwój dziecka w łonie matki to fascynujący i skomplikowany proces, na który wpływ wywiera wiele czynników. To, jak mały człowiek będzie się rozwijać w dużej mierze zależy od przyszłej mamy i jej najbliższego otoczenia. Dieta, psychiczne nastawienie, aktywność fizyczna lub jej brak, bardzo wcześnie zaczyna oddziaływać na dziecko, dlatego jeśli mama pragnie zapewnić swojemu maleństwu jak najlepszy start, powinna już na początku ciąży pomyśleć o odpowiednim trybie życia.Ciąża to okres, w którym rozwój człowieka…

Ciąża to okres, w którym rozwój człowieka odbywa się w najbardziej dynamiczny sposób. Już w pierwszych tygodniach powstają najważniejsze organy i układy ludzkiego organizmu, a w ciągu pozostałych intensywnie się kształtują. W trakcie dziewięciu miesięcy dziecko rozwija się nie tylko fizycznie. Kolejne badania naukowe potwierdzają, że rozwój płodu przebiega także na poziomie emocjonalnym. Choć wiele czynników wpływających na ciążę jest niezależnych od mamy, to może ona zrobić wiele, aby zapewnić mu optymalne warunki już od momentu poczęcia. Duży wpływ na zdrowie i przyszłą kondycję dziecka ma dieta matki w czasie ciąży.

Jadłospis powinien być bogaty we wszystkie niezbędne składniki pokarmowe oraz dostarczać koniecznych dla prawidłowego rozwoju elementów, takich jak kwas foliowy i kawsy omega. Każdy kolejny tydzień ciąży to milowy krok dla rozwoju płodu (pampers.pl), dlatego dla uzupełnienia swojej diety we wszystko co niezbędne, ciężarna mama może sięgać po specjalne suplementy diety.

Jak wspierać rozwój dziecka w czasie ciąży – galeria

nieprawidłowa dieta

Foto: pixabay.com

dzień matki

Foto: pixabay.com

Nie bez znaczenia na to, jakim człowiekiem w przyszłości będzie znajdujące się w łonie dziecko, ma także psychiczne nastawienie mamy i jej dominujący nastrój. Stany emocjonalne matki działają na płód za pośrednictwem przenikających przez łożysko hormonów. Od tego, czy ciężarna będzie starała się zachować spokój i pozytywne podejście, czy też będzie musiała zmagać się ze zbyt dużym stresem, może zależeć część osobowości dziecka.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>