Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Jak liczymy ciążę?

Ciąża zaczyna się niewinnie, o ile można w ogóle tak powiedzieć, a jej pierwsze objawy mogą być niezauważalne. Wiele kobiet, które regularnie współżyją i nie mają żadnych problemów ze swoją płodnością, nie wiedzą tak naprawdę, kiedy miało miejsce zapłodnienie. Jak więc lekarz może poprawnie określić tydzień ciąży oraz dzień porodu. Należy chyba zacząć od tego, że zawsze początek ciąży liczymy od pierwszego dnia ostatniej( potencjalnej )miesiączki kobiety.Gdy więc kobieta potwierdza ciążę za…

Gdy więc kobieta potwierdza ciążę za pomocą prostego testu ciążowego lub badania krwi, jest już zwykle w czwartym, piątym lub nawet szóstym tygodniu ciąży, bowiem wcześniej nie miała jak zauważyć, że kolejnej miesiączki nie ma. Mamy więc już wówczas za sobą pierwszy miesiąc ciąży. A gdy udamy się wówczas do lekarza, potwierdzi on wprawdzie ciążę poprzez dokładne badania ginekologiczne, ale na tym etapie nie będzie się jeszcze dało poprawnie ocenić, który to tydzień ciąży – czwarty czy na przykład piąty.

Zatem jak określić jej wiek. Zacznijmy od podziału. Można ją liczyć w tygodniach, miesiącach i trymestrach. Prawidłowo przebiegająca, donoszona ciąża ma 40 tygodni, dziewięć miesięcy, czyli trzy trzymiesięczne trymestry. I trymestr trwa od początku ostatniej miesiączki do 13 tygodnia ciąży, II trymestr – od 14 do 26 tygodnia ciąży, a III, ostatni, od 27 tygodnia ciąży do czasu porodu czyli do końca 40 tygodnia ciąży. A zatem, w którym tygodniu ciąży jestem (pampers.pl).

Jak to ocenić. Każdy trymestr jest inny. W czasie pierwszego powstają główne narządy dziecka, a w drugim cały organizm rozwija się i doskonali. Lekarz może wówczas obejrzeć dziecko na USG i w ten sposób w przybliżeniu obliczyć/zmierzyć jego rozmiar, a zatem również wiek, oraz wiek samej ciąży.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>