Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Jak dbać o pupę niemowlaka?

Skóra niemowlaka jest delikatna i wrażliwa. Dokładna pielęgnacja intymnych miejsc maluszka to niezbędna konieczność. Zachowanie higieny jest podstawą w dbaniu o dziecko, dzięki temu rozwija się prawidłowo, a podrażnienia i infekcje omijają go z daleka. Częste zmienianie pieluszek i smarowanie pupy nawilżającymi kremami to pierwsze kroki w codziennej pielęgnacji. Sucha pieluszka to bardzo duży komfort dla dziecka. Obecnie najczęściej stosuje się pieluszki jednorazowe, warto kupować te z atestami, zrobione z odpowiednich materiałów, nieuczulające.Pieluszki nie mogą być za duże, trzeba…

pieluszki jednorazowe

Foto: pixabay.com

Pieluszki nie mogą być za duże, trzeba zwracać uwagę by dobrać odpowiedni rozmiar, dzięki temu zapewnimy dziecku dużą wygodę. Istotne jest to by maluszek, jeśli tylko ma okazję leżał bez pieluszki, warto dziecko położyć na brzuszku, aby skóra pupy mogła pooddychać. Takie wietrzenie intymnych miejsc pozwoli zapobiec otarciom i infekcjom skórnym. Dokładne wycieranie chusteczkami nawilżającymi i zasypywanie zasypką lub nawilżanie kremem spowoduje, że skóra na pupie będzie gładka i różowa, a nasza pociecha zadowolona.

emolium krem barierowy

Foto: pixabay.com

Kierunek wycierania pupy powinien być od przodu ku tyłowi, dzięki temu unikniemy zakażeń cewki moczowej. Resztki kału, kłaczków z pieluszki, mogą dostać się w okolice ujścia cewki moczowej i spowodować infekcje, a w rezultacie nieprzyjemne dolegliwości w postaci swędzenia, pieczenia i podrażnień. Do mycia pupy niemowlaka nie powinny być używane gąbki, ani myjki, ponieważ są siedliskiem wielu zarazek. Najlepiej używać wilgotnych, jednorazowych chusteczek lub delikatnych, zmoczonych w letniej wodzie gazików.

Należy zwracać uwagę na wszelkie zagłębienia w…

Należy zwracać uwagę na wszelkie zagłębienia w okolicach intymnych, ponieważ mogą się w nich zbierać resztki nieczystości. Po umyciu i oczyszczeniu pupy trzeba zastosować nawilżający krem, który delikatnie wklepujemy w pośladki dziecka. W przypadku wystąpienia podrażnień na pupie można je posmarować maścią witaminową lub maścią ochronną z witaminą A. Kiedy zmian są duże i nie goją się, zaczerwienienia czy też oparzenia należy zgłosić się do lekarza. Nie groźnie wyglądający rumień może okazać się przykrą i uciążliwą infekcją.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>