Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Cudowne 9 miesięcy

Wiele par i kobiet bardzo długo star się o dziecko, próbują wielu metod, często też podają się długim i kosztownym terapiom. Kiedy w końcu dowiadują się, że zostaną rodzicami ich dotychczasowe życie przechodzi ogromną rewolucję. Z wielką nadzieją, ogromną cierpliwością i niekiedy też niepokojem wyczekują wielkiego dnia narodzin potomka. Ten niezwykły okres w życiu jakim jest ciąża należy również przeżyć wyjątkowo.


ciąża tydzień po tygodniu

Foto: pixabay.com

Każda kobieta może poprowadzić kalendarz porodu i…

Każda kobieta może poprowadzić kalendarz porodu i ciąży. Dzięki niemu wyliczy w którym tygodniu od zapłodnienia się znajduje. Z takiego kalendarza będzie też korzystał lekarz ginekolog, który poprowadzi ciąże. Wyliczy on za jego pomocą datę narodzin maluszka. Na wielu stronach internetowych poświęconych przyszłym mamom i noworodkom, znajdują się takie kalendarze i kalkulatory porodu, które automatycznie wyliczą nam przybliżoną datę rozwiązania. Dzięki takim kalendarzom ciąża tydzień po tygodniu będzie przebiegała prawidłowo.

Będziemy mogły z ich pomocą przeprowadzić w odpowiednim czasie niezbędne badania dla nas i naszych pociech. Warto w tym niezwykłym okresie 9 miesięcy zapoznać się z fachową literaturą i prasą aby wiedzieć dokładnie jak rozwija się dziecko w naszym brzuchu. Jest to prawdziwy cud, każdego dnia, tydzień po tygodniu, miesiąc za miesiącem pod sercem z małego ziarenka rośnie mała istotka, która rozumie i czuje.

Przyszłe mamy w tym czasie powinny unikać niepotrzebnych stresów i nerwów, gdyż wszystkie te emocje negatywnie wpływają na rozwój maleństwa. A przecież każda mama chce mieć zdrowe, spokojne i grzeczne dziecko. Warto w tym czasie zadbać też o odpowiednią, zrównoważoną dietę, bogatą w witaminy, sole mineralne i składniki odżywcze. Nie należy odmawiać sobie drobnych przyjemności i zachcianek, ale kategorycznie trzeba odstawić wszelkiego rodzaju używki, takie jak alkohol czy nikotyna.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>