Sygnały ostrzegawcze u noworodka

Napisane przez dnia 02-08-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Sygnały ostrzegawcze u noworodka

Czas oczekiwania na dziecko jest jednym z najpiękniejszych w życiu każdej kobiety. W tym czasie towarzyszą nam kobietom różne humory i szereg różnorodnych myśli a także wątpliwości. Z jednej strony jesteśmy szczęśliwe a z drugiej przerażone. Jednak, kiedy już po porodzie, wraz z noworodkiem wrócimy do domu, wszelkie emocjonalne huśtawki znikają, bo od tego momentu to maluszek jest najważniejszy.Dziecko mające niespełna tydzień wymaga…

zdrowie dziecka

Foto: pixabay.com

Dziecko mające niespełna tydzień wymaga od nas szczególnej troski, delikatności i uwagi. Rzecz jasna owa troska nie zmniejsza się wraz z upływem czasu, gdyż tak naprawdę dziecko do wieku około trzech – czterech lat wymaga zwiększonej opieki. Po prostu zmienia się jej rodzaj i zakres.

Na trzylatka trzeba bacznie zwracać uwagę, bo…

Na trzylatka trzeba bacznie zwracać uwagę, bo takie dziecko jest nieprzewidywalne i nigdy nie wiadomo, co zrobi. Czy przypadkiem nie ściągnie gorącej wody ze stołu lub nie włoży paluszków do kontaktu. Z kolei w przypadku maluszka, który ma kilka tygodni, miesiąc czy też dwa miesiące, musimy nauczyć się odgadywać jego potrzeby i pragnienia. Na szczęście dzieje się to intuicyjnie i każda mama prędzej czy później nauczy się rozpoznawać rodzaj płaczu, śmiech czy każdy chichot maleństwa.

huśtawki dla dzieci ogrodowe

Foto: pixabay.com

Zdrowy noworodek jest dość ruchliwy i wykazuje kilka standardowych odruchów, takich jak odruch ssania, chwytania, moro, kroczenia, Babińskiego i inne. Mnóstwo na ten temat można poczytać w internecie. Dziecko mające około miesiąca do dwóch zaczyna się uśmiechać. Z jego ust możemy też usłyszeć dźwięki. Zdrowy noworodek to na pewno szczęśliwy noworodek, który jest ciekawy świata.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>