Początek drugiego trymestru ciąży- kolejne zmiany.

Napisane przez dnia 22-08-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Początek drugiego trymestru ciąży- kolejne zmiany.

Kiedy już przyzwyczaisz się do myśli, że jesteś w ciąży, przeżyjesz dość trudny pierwszy trymestr, nadchodzi kolejny, niosąc ze sobą diametralne zmiany dla ciebie i dla dziecka. Co się dzieje z płodem, jak będziesz się czuć i na co warto uważać, oto kilka wskazówek. Kobieta w ciąży tydzień po tygodniu się zmienia, w 16 tygodniu niesie ze sobą trochę niepokojących dolegliwości, może boleć podbrzusze, które wydaje się skurczami macicy lub stanem zagrażającym ciąży.


http://www.pampers.pl/ciaza

Foto: pixabay.com

W przypadku nasilonego bólu można skontaktować…

W przypadku nasilonego bólu można skontaktować się z lekarzem prowadzącym, który uspokoi nasze niepokoje. Można dostrzec dziwne uczucie przelewania, lub łaskotania, są to zazwyczaj pierwsze ruchy dziecka. Najczęściej można je wyczuć wieczorem, leżąc na wznak, jest to duża radość dla przyszłych rodziców. U bardzo szczupłych osób ruchy te będą bardziej wyraźne szczególnie, jeśli przyłożymy do brzucha dłoń. Należy zapisać datę, kiedy poczułyśmy delikatne ruchy, może się ona przydać lekarzowi na konsultacji. W 16 tygodniu dziecko ma już wyraźny zarys nosa, oczy przesuwają się do środka twarzy, połyka płyn owodniowy, ćwiczy ssanie, ziewa. Zmieniają się jego proporcje, tułów i kończyny zaczynają rosnąć szybciej niż główka.

Płuca malucha są bardzo wrażliwe w tym okresie, przechodzą kolejny etap rozwoju tzw. stadium kanalikowe. Płód mierzy ok 10-12 cm i waży ok 85gramów, jego serce uderza 140 razy na minutę, przyśpiesza przy poruszaniu się malucha. W tym tygodniu ciąży, kiedy zaczyna się drugi trymestr kobieta czuje się znacznie lepiej niż we wcześniejszych miesiącach, rośnie libido, dzięki hormonalnej burzy, jaką przeżywa organizm pod czas tego okresu ciąży.

Dobre samopoczucie sprzyja lekkiej aktywności, warto chodzić na wiele spacerów, wykonywać mało męczące prace, dzięki temu podniesiemy swoją sprawność, co na pewno pomoże w dalszych tygodniach ciąży, jak i pod czas porodu. Kobieta jak i jej partner od rozpoczęcia 16 tygodnia powinni cieszyć się lepszym nastrojem przyszłej matki, umacniać swoją więź, dbać o zdrowie, prawidłowe odżywianie i komfort oraz powinni przygotować się na kolejne zmiany jakie niosą kolejne tygodnie ciąży.

Demotywatory

Wilfred Leon po długiej biurokratycznej batalii wreszcie otrzymał zgodę na grę w siatkarskiej reprezentacji Polski i koszulkę z orzełkiem założy w 2019 roku. Pojawiają się jednak przeciwnicy jego gry dla nas. Post tego internauty trafia w sedno: – "Ale jak to?! To nie Polak! Polska dla Polaków" - zakrzyknęła najbardziej prawicowa prawica na prawicy. Czego kompletnie nie rozumiem. Jeśli facet mieszka tu, płaci podatki, ma żonę - Polkę, córeczkę i raczej nie będzie się wysadzał - to ja nie widzę problemu.W jakiś sposób targają nami skrajności. A skrajności, jak zawsze powtarzam - są złe.Mieszkałem kiedyś na stancji, wśród nas chłopak, który miał tatę Egipcjanina, mieszkał w dzieciństwie w Czechach a po śmierci ojca dorastał w kraju matki - Polki. Nie znam drugiego tak świetnie obeznanego w historii Polski faceta, który by mówił i czuł naprawdę "po polsku". Wieczorami zdarzało się do późna w nocy debatować na temat gospodarki, geopolityki, polityki, ustroju, historii - zależało mu, żeby tutaj żyło się jak najlepiej. Jest dumny z Polski, jej niesamowitej, bogatej historii, troszczy się by było tu jak najlepiej. On naprawdę ten kraj kocha - z wyboru, nie przypadku.Przyjaźnimy się.Kto jest prawdziwym Polakiem? Dres, który nie pamięta kiedy wybuchło Powstanie warszawskie, siedzący na zasiłku czy ten "kolorowy", który zakasał rękawy, jest dumnym z Polski patriotą, pracującym, płacącym podatki, który stara się utrzymać rodzinę, być dobrym człowiekiem i w pełni się asymiluje uznając nasze zasady, naszą tradycję? Moim zdaniem ten drugi.PS. Nie, nie jestem za przyjmowaniem uchodźców. Ubiegam zarzut

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>