Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Dzień po dniu malucha

Urodzenie dziecka to ogromne szczęście, na które wyczekuje się z dużą niecierpliwością. Czekają przede wszystkim rodzice, ale również wszyscy bliscy, którzy z ogromną radością przywitają małego człowieka na świecie. Mama i tata powinni być jednak przygotowaniu na sporo niespodzianek zaraz po porodzie, ponieważ rozwój noworodka będzie zaskakiwał praktycznie każdego dnia, a już szczególnie wtedy kiedy jest to pierwszy maluszek w rodzinie.Bardzo szybko nasz noworodek zmieni się…

Bardzo szybko nasz noworodek zmieni się w niemowlę, a potem już w świadome swoich potrzeb roczne dziecko. Jak więc przeżyć te zmiany spokojnie i być na nie w pełni przygotowanym. Przede wszystkim nie oczekiwać tego, że nasze dziecko będzie miało konkretne cechy czy też wzorce zachowań- każdy maluch jest inny i rozwija się w swoim indywidualnym tempie i czasie. Pierwszy miesiąc życia to najlepsza lekcja życia dla rodziców i maluszka. To właśnie wtedy i dziecko i mama z tatą uczą się czytać swoją pociechę i bezbłędnie rozpoznawać jej potrzeby.

To oczywiście wymaga czasu oraz koncentracji, jednak przychodzi ten moment, gdzie bez problemu można rozpoznać na przykład różne rodzaje płaczu- ten na sen, na jedzenie czy na mokrą pieluszkę. Takie sygnały dla obcych osób są całkowicie niezrozumiałe, natomiast dla rodziców stają się oczywiste z biegiem czasu, gdy coraz więcej przebywają ze swoim maluchem. W tym czasie warto też tworzyć więź z dzieckiem, częste dotykanie, przytulanie i masaże pozwoli przyzwyczaić się noworodkowi do zapachu, głosu, ciepła rodzica.

Wszystkie te mechanizmy sprawiają, że zdrowy noworodek (pampers.pl) rozwija się bez żadnych przeszkód i każdego dnia może uczyć się i poznać zupełnie nowe rzeczy i powoli wpuszczać do swojego małego świata kolejne osoby, które będą odgrywały znaczącą rolę w jego przyszłym życiu, także wtedy gdy będzie już dorosły.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>