Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
37 tydzień ciąży

Pod koniec 37 tygodnia ciąży następuje pewien przełom, ponieważ po zakończeniu tego okresu określa się ciążę, jako donoszoną. Dziecko praktycznie jest przygotowane do samodzielnego życia z dala od łona matki. Poród pod koniec tego okresu określa się jako poród o czasie, mimo iż w kalendarzu do porodu zostało jeszcze ok trzech tygodni. Dziecko w tym okresie ma już w pełni ukształtowane płuca, pęcherzyki płucne są zdolne do prawidłowej pracy. Maluszek ciągle rośnie, szczególnie dzięki tkance tłuszczowej, przybiera ok.220 gram na tydzień…

220 gram na tydzień. Waga dziecka oscyluje w przedziale od ok. 2800g do 3100g. w trzydziestym siódmym tygodniu ciąży dziecko ćwiczy odruchy ssania i odruchy oddechowe, choć płuca są praktycznie przygotowane do samodzielnego funkcjonowania może się zdarzyć, że urodzone w tym czasie dziecko będzie mieć jeszcze problemy z oddychaniem. Samopoczucie kobiety również się zmienia, może odczuwać znaczne swędzenie brzucha, przez znaczne naciągnięcie skóry. Obniżony brzuch uciska okolice kości łonowej, miednicy i pośladków, może to wywoływać nieprzyjemny dyskomfort, a nawet ból, niestety nie można tej niewygody łatwo wyeliminować. Taki ucisk zwiastuje rychłe rozwiązanie, mimo iż w kalendarzu porodu zostało do niego jeszcze sporo czasu. Ważne jest, aby obserwować swój organizm częściej mogą pojawić się skurcze przepowiadające, są to skurcze, które przygotowują macice do porodu.

37 tydzień ciąży

Foto: pixabay.com

dzień matki

Foto: pixabay.com

Można zauważyć również niewielkie rozwarcie szyjki macicy,…

dzień matki

Foto: pixabay.com

Można zauważyć również niewielkie rozwarcie szyjki macicy, jednak nie musi oznaczać szybkiego porodu, jeśli nie ma regularnych skurczy. Ważne jest, aby pod czas trwania trzydziestego siódmego tygodnia ciąży, by zrobić test na obecność paciorkowców z pochwy. Warto by lekarz przebadał wydzielinę z pochwy pod czas badania, jego pH, skład i miejsce pochodzenia. W tym okresie ciąży kobieta może podejmować większość zadań i czynności, najważniejsze by się nie przeciążała i dbała o siebie. Wskazana jest lekka aktywność fizyczna i spacery, ruch może złagodzić dolegliwości trawienne, a dobra kondycja pomoże pod czas porodu.

Demotywatory

Student - mistrz survivalu – jak mam wyzyc za 850 pLn - ów Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zI niesiecznie. Właśnie kończ° taki miesiąc za 100zI. Musze powiedzieć, że ani razu nie bytem glodny-bal-momentami Dylem nawet przejedzeony, zapchany. Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Cole wydalam kolo 200z1(2 litry dziennie, czsami jescze wieczorem dokupowałem litrowa Colę). A więc przechodząc do jadlospisu za 100 zl. Aby przeryć miesiąc za 100 zI potrzeba: 1kg ryżu ok.3,1 1 kg makaronu ok.2,5 zł 1kg kaszy jęczmiennej okot 2 zl 6kg ziemniaków ok.8.z1 2kg margarany ok 5 zl 150 bulek około 50z1 10 paczek Chochoszoków ok. 20 15 sosów do potraw jeden po okole 50 groszy-okolo 7 zb lub kilka sosów gotowych po ok.3 zl. Razem około 100z1. Zostało mi jelcze 7 złotych z tej stówy. Niezłe. Jak to jamy? Rano zagtować gar sosu-mamy na 2 dni. Pierwszy tydzień-makaron. 5 bulek dziennie, pól paczki Chocoszoków. Drugi tydzień-ryż. 5 bulek dzienni, pól paczki Chocoszokw. Trzeci lyedzien-kasza jęczmienna, 5 bulek, pól paczki Chocoszokwo. Czwarty tydzień-6 kilo ziemniaków, 5 bulek , pól, paczki Chocoszoków. Zamiast Chocoszoków można kupować krem czekoladowy-400 gr za 2,5zI albo zwykle kulki czekoladowe, można nabyć za 1-2 z1300 gramów. Także jadlsopsis jest sprawdzony i bardzo sycący-nawet zostało mi jeszcze trochę niżu i kaszy, bo kilogram na tydzień to naprawdę jest at nadto. Brakowało mi jedynie serków, jogurtów i rybek. Ale bez problemu mogę taki miesiąc powtórzyć-mówię to jako osoba która lubi jeść, objadać się, czy nawet obżerać. Jeden Władysław JAgiello i masz jedzenie na cały miesiąc. Pozdrawiam.

1 komentarz

  1. 29-Sierpień-2014

    Ciąża to straszny okres dla każdej kobiety. Z tego też względu nie chciałabym przechodzić przez niego ponownie. Jeden bobas w zupełności mi starcza ;)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>