Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
23 tydzień ciąży

Każdy dzień ciąży jest niezwykle ważny. Dlatego też przez cały okres jej trwania należy bezwzględnie o siebie dbać i dostarczać organizmowi właściwych środków odżywczych. Maluch zdobywa nowe umiejętności, czynności, rośnie, zwiększa masę. Właściwe odżywianie, aktywny tryb życia mają na calu zapewnienie maluchowi prawidłowego rozwoju.



Galeria

dzień matki

Foto: pixabay.com

dzień matki

Foto: pixabay.com

dzień matki

Foto: pixabay.com

Każdy tydzień to większa szansa na to, że dziecko urodzi się zdrowe. 23 tydzień ciąży to moment kiedy dziecko jest bardzo ruchliwe i daje o sobie znać swoją aktywnością. Bardzo często jest tak, że synchronizuje swoje zachowanie z trybem życia matki, ale dochodzi również do takich sytuacji, kiedy jest całkiem odwrotnie.

Kiedy matka odpoczywa, ono harcuje, a…

Kiedy matka odpoczywa, ono harcuje, a kiedy kobieta żyje w biegu, maluch spokojnie relaksuje się. Płód doskonale radzi sobie z kopaniem, zwijaniem, zaciskaniem maleńkich piąstek czy obracaniem. Tymi zachowaniami maluch sygnalizuje przede wszystkim swój nastrój, emocje. Płód wygląda w tym momencie jak maleńki noworodek. W tym czasie następuje bardzo intensywny rozwój narządów wzroku i słuchu. Dziecko rozpoznaje już głos matki.

Dużo śpi, nawet kilkanaście godzin w ciągu doby. W tym czasie zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej, skóra zaczyna produkować barwnik, a jego ciało pokryte jest meszkiem. Mama tym czasie może mieć problemy z pojawiającymi się rozstępami, bólami kręgosłupa czy swędzeniem skóry. Coraz większy brzuch utrudnia spokojne zasypianie, przez co przyszła mam może być rozdrażniona i zmęczona. Należy jednak pamiętać o sporej ilości relaksu, dla zdrowia własnego, jak i maluszka.

Demotywatory

Student - mistrz survivalu – jak mam wyzyc za 850 pLn - ów Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zI niesiecznie. Właśnie kończ° taki miesiąc za 100zI. Musze powiedzieć, że ani razu nie bytem glodny-bal-momentami Dylem nawet przejedzeony, zapchany. Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Cole wydalam kolo 200z1(2 litry dziennie, czsami jescze wieczorem dokupowałem litrowa Colę). A więc przechodząc do jadlospisu za 100 zl. Aby przeryć miesiąc za 100 zI potrzeba: 1kg ryżu ok.3,1 1 kg makaronu ok.2,5 zł 1kg kaszy jęczmiennej okot 2 zl 6kg ziemniaków ok.8.z1 2kg margarany ok 5 zl 150 bulek około 50z1 10 paczek Chochoszoków ok. 20 15 sosów do potraw jeden po okole 50 groszy-okolo 7 zb lub kilka sosów gotowych po ok.3 zl. Razem około 100z1. Zostało mi jelcze 7 złotych z tej stówy. Niezłe. Jak to jamy? Rano zagtować gar sosu-mamy na 2 dni. Pierwszy tydzień-makaron. 5 bulek dziennie, pól paczki Chocoszoków. Drugi tydzień-ryż. 5 bulek dzienni, pól paczki Chocoszokw. Trzeci lyedzien-kasza jęczmienna, 5 bulek, pól paczki Chocoszokwo. Czwarty tydzień-6 kilo ziemniaków, 5 bulek , pól, paczki Chocoszoków. Zamiast Chocoszoków można kupować krem czekoladowy-400 gr za 2,5zI albo zwykle kulki czekoladowe, można nabyć za 1-2 z1300 gramów. Także jadlsopsis jest sprawdzony i bardzo sycący-nawet zostało mi jeszcze trochę niżu i kaszy, bo kilogram na tydzień to naprawdę jest at nadto. Brakowało mi jedynie serków, jogurtów i rybek. Ale bez problemu mogę taki miesiąc powtórzyć-mówię to jako osoba która lubi jeść, objadać się, czy nawet obżerać. Jeden Władysław JAgiello i masz jedzenie na cały miesiąc. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>