Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
23 tydzień ciąży

Każdy dzień ciąży jest niezwykle ważny. Dlatego też przez cały okres jej trwania należy bezwzględnie o siebie dbać i dostarczać organizmowi właściwych środków odżywczych. Maluch zdobywa nowe umiejętności, czynności, rośnie, zwiększa masę. Właściwe odżywianie, aktywny tryb życia mają na calu zapewnienie maluchowi prawidłowego rozwoju.Galeria

dzień matki

Foto: pixabay.com

dzień matki

Foto: pixabay.com

dzień matki

Foto: pixabay.com

Każdy tydzień to większa szansa na to, że dziecko urodzi się zdrowe. 23 tydzień ciąży to moment kiedy dziecko jest bardzo ruchliwe i daje o sobie znać swoją aktywnością. Bardzo często jest tak, że synchronizuje swoje zachowanie z trybem życia matki, ale dochodzi również do takich sytuacji, kiedy jest całkiem odwrotnie.

Kiedy matka odpoczywa, ono harcuje, a…

Kiedy matka odpoczywa, ono harcuje, a kiedy kobieta żyje w biegu, maluch spokojnie relaksuje się. Płód doskonale radzi sobie z kopaniem, zwijaniem, zaciskaniem maleńkich piąstek czy obracaniem. Tymi zachowaniami maluch sygnalizuje przede wszystkim swój nastrój, emocje. Płód wygląda w tym momencie jak maleńki noworodek. W tym czasie następuje bardzo intensywny rozwój narządów wzroku i słuchu. Dziecko rozpoznaje już głos matki.

Dużo śpi, nawet kilkanaście godzin w ciągu doby. W tym czasie zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej, skóra zaczyna produkować barwnik, a jego ciało pokryte jest meszkiem. Mama tym czasie może mieć problemy z pojawiającymi się rozstępami, bólami kręgosłupa czy swędzeniem skóry. Coraz większy brzuch utrudnia spokojne zasypianie, przez co przyszła mam może być rozdrażniona i zmęczona. Należy jednak pamiętać o sporej ilości relaksu, dla zdrowia własnego, jak i maluszka.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>