Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Nadwrażliwość zębów

Pewna nadwrażliwość zębów jest dość częstą dolegliwością jamy ustnej. Czasami wynika ona z nieprawidłowej higieny jamy ustnej, która doprowadziła do odsłonięcia szyjek. Wtedy właśnie pojawia się charakterystyczny ból, który to występuję między innymi po zjedzeniu czegoś zimnego, ciepłego lub kwaśnego. Co zrobić, jeśli mamy takie dolegliwości. W jaki sposób prawidłowo zadbać o własne zęby.


choroby odbytu

Foto: pixabay.com

Taką wrażliwość zębów zminimalizujemy jeśli zmienimy…

Taką wrażliwość zębów zminimalizujemy jeśli zmienimy szczoteczkę na bardziej miękką, a przy tym nie będziemy zbyt mocno szczotkować. Pamiętajmy jednak, że pielęgnacja powinna być systematyczna. Należy szczotkować wszystkie obszary, jeden po drugim, a przy tym najlepiej robić to zawsze w takiej samej kolejności. Warto zakupić pastę służącą do mycia wrażliwych zębów. Pamiętajmy tez o tym, że w żadnym wypadku nie należy myć zębów przez w przeciągu pół godziny od zjedzenia lub wypicia czegoś kwaśnego.

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

Takie pokarmy osłabiają bowiem szkliwo, które to staje się podatniejsze na działanie mechaniczne. Tego typu zabiegi powinny znacznie wzmocnić nasze zęby oraz sprawić przy tym, że będą one dużo mniej bolały. Należy przy tym pamiętać również, że niewłaściwie prowadzona pielęgnacja naszej jamy ustnej nie tylko powoduje różne choroby zębów oraz dziąseł, ale także mocno zwiększa ryzyko wystąpienia chorób krążenia czy też cukrzycy.

Szczególną uwagę na jamę ustną powinny zwrócić…

Szczególną uwagę na jamę ustną powinny zwrócić kobiety w ciąży, gdyż problemy z zębami mogą nawet i przyspieszyć poród. Co ważne takie dolegliwości zębów czy też jamy ustnej, mogą mieć bezpośredni wpływ na nasz układ odpornościowy oraz drogi oddechowe. W dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na jamę ustną, gdyż od jej dobrego stanu zależy również nasze dobre samopoczucie. Jeśli więc pomimo stosowania zabiegów w domu, wciąż czujemy, że nasze zęby są nadwrażliwe, to koniecznie udajmy się do stomatologa.

2 Brak komentarzy

  1. 27-Lipiec-2014

    Ja najczęściejj cierpię na nadwrażliwość zębów po napojach gazowanych typu Pepsi, albo też po żelkach. To najbardziej jakoś działa negatywnie na szkliwo

  2. 7-Sierpień-2014

    Ja mam niestety bardzo wrażliwe zęby. Bolą mnie one mocno, gdy jem lody albo piję zimne napoje. Powiedziałam o tym dentyście i zalecił mi używanie specjalistycznej pasty do zębów.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>