Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Czy można ćwiczyć w ciąży

Rosnący brzuszek nie sprzyja aktywności fizycznej. Niektóre przyszłe mamy obawiają się również, ze wysiłek fizyczny może być niekorzystny dla ich maleństwa. Tymczasem dobrze dobrane ćwiczenia pomogą utrzymać właściwą kondycję fizyczną, która z pewnością przyda się w trakcie porodu. Wielu ginekologów i położnych zaleca swoim podopiecznym regularne ćwiczenia. Mogą one wykonywać je w domu albo zapisać się na specjalne treningi w szkołach rodzenia, a nawet w klubach sportowych, które też mają je w swojej ofercie.


odwodnienie organizmu

Foto: pixabay.com

Pod okiem profesjonalnego trenera lub fizjoterapeuty kobiety…

Pod okiem profesjonalnego trenera lub fizjoterapeuty kobiety w ciąży będą mogły czuć się w pełni bezpiecznie. Na pewno nikt nie ma tu na myśli forsowania się albo dużego wysiłku fizycznego. Chodzi raczej o rozluźnienie mięśni, wzmocnienie kręgosłupa i ćwiczenia oddechowe. W czasie ciąży wiele mięśni w ciele kobiety jest przeciążonych, przez co jej samopoczucie ulega pogorszeniu. Do tego dochodzi stres i nie zawsze przyjemne uderzenia hormonów.

Dlatego ćwiczenia rozluźniające dla kobiet w ciąży to doskonały sposób na relaks w tym niezwykle wytężającym okresie. Drugim ważnym typem ćwiczeń wykonywanych przez kobiety w ciąży są te mające na celu wzmocnienie kręgosłupa. Zwiększona waga ciała i zmiana punktu ciężkości sprawiają, że kręgosłup jest mocno napięty. Wzmocnienie mięśni pleców odciąży go w tym okresie bardzo. W końcu warto wspomnieć o ważnych ćwiczeniach oddechowych. Akcja porodowa wymaga dostarczenia dużych ilości tlenu do organizmu.

Tymczasem pacjentki oddziałów położniczych mają z…

Tymczasem pacjentki oddziałów położniczych mają z tym problemu. Dlatego warto zawczasu pomyśleć o tym ważnym elemencie i nauczyć się go kontrolować. Oczywiście ilość i intensywność wysiłku fizycznego zależy od trymetru ciąży (tutaj), w jakim aktualnie znajduje się pacjentka. Na pewno na początku będzie można pozwolić sobie na więcej ruchu, a pod koniec lepiej trochę wyhamować.

Demotywatory

Nie wiadomo czy to żart czy autentyczny psychopata, ale na Pomorzu czai się demoniczny Klaun stworzony na podobieństwo do Pennywise! – Nasz klaun jednak nosi nazwę Murder Tommy - swoją tożsamość ujawnia poprzez Instagram. I tu na dobre zaczyna się historia klauna psychopaty z okolic Koszalina. Tommy zaczął publikować tajemnicze zdjęcia z dziwnymi opisami. Pojawił się tam film z dzieckiem, podpisany jako „Smutek”. Psychopata wykonuje na nim gest, jakby karmił niemowlę. Kolejne zdjęcia budzą jeszcze większą grozę. Postać twierdzi, że „drzewa mają oczy” lub ukazuje się w drzwiach zrujnowanego domu w akompaniamencie straszliwego szumu. Jedno z ostatnich zdjęć na tym koncie przeraza najbardziej. Przedstawia uwięzionego człowieka, zaś podpis („klatka, krwawe oczy, ostatni oddech – śmierć”) sugeruje, że ta osoba już nie żyje.Internauci dają się wciągnąć w chorą grę i próbują wytropić autora. W sieci pojawiają się coraz to nowe informacje i filmy, na których przypadkowe osoby zarejestrowały straszną postać. Ktoś odnalazł również odpowiedź na jedną z zagadek, którą Tommy zadał na Instagramie („Catch Me! 26.1.19.20.1.23.1”). Psychopata ma ukrywać się we wsi Zastawa, a dom, w którym rzekomo mieszka leży w samym środku lasu. Wielu internautów powiązało pseudonim koszalińskiego klauna z Tommym Lynn Sellsem, amerykańskim seryjnym mordercą, któremu udowodniono dokonanie 6 morderstw, ale który przyznał się do zabicia ponad 70 osób.Jedno z ostatnich doniesień o upiornym klaunie pochodzą z 8 marca 2018. Około godziny drugiej w nocy przerażającą postać grasowała w parku obok kina w Koszalinie.Nie można lekceważyć tego typu postaci, bowiem na całym świecie tego typu klauny są odpowiedzialne za wiele brutalnych ataków na ludzi. Policjantom coraz trudniej rozróżnić prawdziwe „ataki klaunów” od miejskich legend, a w wielu krajach pojawiły się „mapy zagrożonych miejsc”, w których widziane były straszne postacie

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>