Problemy współczesnych nastolatek

Napisane przez dnia 18-06-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Problemy współczesnych nastolatek

Wiek dojrzewanie niesie za sobą bardzo wiele problemów. Bardzo często powiązane jest to z tym, że młody człowiek przestaje rozumieć, co tak naprawdę dzieje się z jego ciałem i psychiką. Dojrzewanie i wszystko to, co jest związane z tym procesem ma rozbudowany aspekt seksualny. To właśnie dojrzewanie seksualne niesie za sobą pierwsze problemy i rozterki. Na początku oczywiście pojawia się uczucie zakochania.



sex w czasie ciąży – galeria

Dla młodego człowieka jest to niezmiernie ważny etap. Dojrzewanie w kontekście naszej płci to podstawa naszej osobowości. Nasza seksualność definiuje nasze potrzeby. Kiedy człowiek wchodzi w etap poszukiwania pierwszego uczucia, rodzą się również kompleksy. Wiek dojrzewania to także analiza( bardzo często niesłuszna )własnego wyglądu na tle wyglądu rówieśników. Pewne różnice potrafią wprowadzić niejednego nastolatka w nie lada kłopot. Bardzo ważne jest, aby nastolatek lub nastolatka mogła zasięgnąć praktycznych porad. Jeśli dziecko nie zwierza się, wówczas można poszukać pomocy u kogoś bardziej doświadczonego w tym względzie. Może to być pani psycholog lub wychowawczyni. Najważniejsze jest to, aby młoda osoba czuła się na tym gruncie pewnie. Dojrzewanie to oczywiście pierwszy seks.

Dzisiaj plagą są ciąże wśród…

Dzisiaj plagą są ciąże wśród nastolatek. Dlaczego młodzi ludzie nie zabezpieczają się. Oczywiście taki stan ma wiele powodów. Jednym z nich jest brak wiedzy na tematy związane z antykoncepcją. Młody człowiek wstydzi się zapytać. Mało tego, chce uniknąć krytycznych uwag, jakie mogą być skierowane w jego stronę. W ten sposób powstaje pewien dysonans. Natomiast natury nie da się oszukać. Bardzo ważne jest zatem przekazanie odpowiedniej wiedzy. Osoby znajdujące się w nastoletnim wieku dokładnie powinny rozumieć konsekwencje związane z uprawianiem seksu. Ciąża jest oczywiście jednym z nich. Seks bez właściwego zabezpieczenia to także możliwość” złapania” choroby przenoszonej drogą płciową.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>