Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Pierwsza miesiączka

Pierwsza miesiączka pojawia się u dziewczyn, w okresie dojrzewania. Dlatego każda młoda nastolatka musi się zaznajomić z tym tematem. W internecie dostępne są rozmaite porady. Wiele matek także rozmawia ze swoimi córkami na te tematy. W szkole na lekcjach biologii i przyrody także dowiemy się wiele informacji na temat miesiączki. Menstruacja pojawia się u dziewczyn pomiędzy dwunastym, a szesnastym rokiem życia.Początki dojrzewania to powiększanie się…

Początki dojrzewania to powiększanie się piersi, włoski na pachach i w miejscach intymnych, a także pojawiający się śluz na bieliźnie. Większość dziewczyn jest zestresowanych pierwszą miesiączką, ale nie ma czego się bać. Każda kobieta ma okres. Warto się także nauczyć obliczać swój cykl, ponieważ okres będzie pojawiał się co 28 – 32 dni. Pierwszy dzień miesiączki jest początkiem cyklu i od tej pory liczymy dni. Na początku miesiączka będzie nieregularna, ale po około dwóch latach się ureguluje. Okres trwa zazwyczaj od czterech do siedmiu dni. Warto zapisywać to wszystko w kalendarzu. Dzięki temu będziemy wiedzieć, kiedy możemy spodziewać się miesiączki.

Każda dziewczyna musi pamiętać także o tym, żeby zakupić sobie podpaski lub tampony. Na początek lepsze są te pierwsze, bo dużo osób ma problemy z zakładaniem tamponów. Poza tym wiele ginekologów uważa, że podpaski są zdrowsze. Każda nastolatka musi się nastawić także na to, że miesiączki są zazwyczaj bolesne. Bóle brzucha pojawiają się pierwszego i drugiego dnia krwawienia. Dlatego warto mieć przy sobie tabletki przeciwbólowe.

Pierwsza miesiączka – galeria

porady stylistki

Foto: pixabay.com

flegamina tabletki

Foto: pixabay.com

Miesiączki są najczęściej na początku bardzo obfite, dlatego warto zakupić podpaski z renomowanej firmy, a także często je zmieniać, średnio co trzy godziny. Jeżeli nieregularny okres będzie utrzymywał się długo, to warto wybrać się do lekarza ginekologa. Lekarz zleci zażywanie tabletek, które ustabilizują miesiączkę.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>