Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Zadbaj o piękny uśmiech

Nie wyobrażam sobie, aby mógł być ktoś, kto nie pragnie mieć pięknego uśmiechu. Białe, lśniące zęby dodają nam nie tylko urody, ale również często wpływają na nasze samopoczucie oraz poczucie własnej wartości. Piękny uśmiech może dodać nam pewności i sprawić, że łatwiej będziemy sobie radzić w trudnych sytuacjach społecznych czy w pracy.


Właśnie dlatego warto jest zadbać o zęby i sprawić, aby były nie tylko zdrowe, ale wyglądały również wspaniale. Co zatem wpływa na wygląd naszych zębów. Przede wszystkim prawidłowa higiena. Jeśli dobrze o nie zadbamy, to odwdzięczą nam się za to pięknym uśmiechem. Powinniśmy więc zwrócić uwagę na poranne i wieczorne mycie zębów. Tak jak stomatolodzy mówią musi ono koniecznie trwać przynajmniej trzy minuty, gdyż tylko wtedy jesteśmy w stanie pozbyć się bakterii oraz resztek zalegającego na zębach jedzenia.

Po taki dokładnym czyszczeniu, najlepiej…

Po taki dokładnym czyszczeniu, najlepiej miękką szczoteczką, trzeba jeszcze użyć specjalnej nici dentystycznej. Dzięki temu wyczyścimy również przestrzeń między zębami, a to sprawi, że nie zacznie powstawać tam próchnica. Natomiast w celu utrzymania dłuższego efektu takiego oczyszczania warto jeszcze użyć płynu do płukania jamy ustnej. Dobrze by również było czyścić zęby po każdym zjedzonym posiłku. Wtedy będziemy mieć pewność, że bakterie mnożą się w jamie ustnej.

Zadbaj o piękny uśmiech – galeria

Jeśli nie mamy takiej możliwości, to chociaż przepłuczmy jamę ustną wodą lub żujmy gumę do żucia. Zawsze jest to pewna namiastka mycia. Pomocne w dbaniu o zęby są regularne wizyty u stomatologa. Kontrola powinna się odbywać raz na pół roku. Dzięki temu nie dopuścimy do ewentualnego rozrastania się próchnicy. Raz na rok natomiast należy zdjąć kamień nazębny. To nie tylko sprawi, że nasz uśmiech będzie piękniejszy, ale także zapobiega powstawaniu próchnicy, która wygląda bardzo nieestetycznie.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>