Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Zadbaj o piękny uśmiech

Nie wyobrażam sobie, aby mógł być ktoś, kto nie pragnie mieć pięknego uśmiechu. Białe, lśniące zęby dodają nam nie tylko urody, ale również często wpływają na nasze samopoczucie oraz poczucie własnej wartości. Piękny uśmiech może dodać nam pewności i sprawić, że łatwiej będziemy sobie radzić w trudnych sytuacjach społecznych czy w pracy.


Właśnie dlatego warto jest zadbać o zęby i sprawić, aby były nie tylko zdrowe, ale wyglądały również wspaniale. Co zatem wpływa na wygląd naszych zębów. Przede wszystkim prawidłowa higiena. Jeśli dobrze o nie zadbamy, to odwdzięczą nam się za to pięknym uśmiechem. Powinniśmy więc zwrócić uwagę na poranne i wieczorne mycie zębów. Tak jak stomatolodzy mówią musi ono koniecznie trwać przynajmniej trzy minuty, gdyż tylko wtedy jesteśmy w stanie pozbyć się bakterii oraz resztek zalegającego na zębach jedzenia.

Po taki dokładnym czyszczeniu, najlepiej…

Po taki dokładnym czyszczeniu, najlepiej miękką szczoteczką, trzeba jeszcze użyć specjalnej nici dentystycznej. Dzięki temu wyczyścimy również przestrzeń między zębami, a to sprawi, że nie zacznie powstawać tam próchnica. Natomiast w celu utrzymania dłuższego efektu takiego oczyszczania warto jeszcze użyć płynu do płukania jamy ustnej. Dobrze by również było czyścić zęby po każdym zjedzonym posiłku. Wtedy będziemy mieć pewność, że bakterie mnożą się w jamie ustnej.

Zadbaj o piękny uśmiech – galeria

Jeśli nie mamy takiej możliwości, to chociaż przepłuczmy jamę ustną wodą lub żujmy gumę do żucia. Zawsze jest to pewna namiastka mycia. Pomocne w dbaniu o zęby są regularne wizyty u stomatologa. Kontrola powinna się odbywać raz na pół roku. Dzięki temu nie dopuścimy do ewentualnego rozrastania się próchnicy. Raz na rok natomiast należy zdjąć kamień nazębny. To nie tylko sprawi, że nasz uśmiech będzie piękniejszy, ale także zapobiega powstawaniu próchnicy, która wygląda bardzo nieestetycznie.

Demotywatory

Dziecięca ciekawość – Każdy rodzic musi się z nią uporać Stoję przy zlewie, gary omywam. Myślę sobie w tym czasie, jak cudownie byłoby mieć zmywarkę. Jaki to będzie piękny moment w moim życiu, gdy po przeprowadzce w naszej kuchni postanie "coś", co za mnie pozmywa. Bo ja wiele rzeczy mogę w domu robić, ale zmywać nienawidzę...I taka zamyślona stoję, z rozanieleniem na twarzy, gdy nagle staje przede mną moje dziecko i zadaje mi pytanie.- Mamo... A co to jest chuj.Zamarłam. I pytam. Kolejny raz w myślach pytam, dlaczego ja. Czemu do ojca nigdy nie pójdzie z trudnym pytaniem. Do niego to leci tylko zapytać, co to wiewiórka. Ewentualnie czym jest diplodok. A do matki? Z chujami. I tak w ogóle to gdzie to moje dziecko usłyszało takie słowo. Wyrwało się komuś pewnie, a Młody, jak na złość, zawsze wchodzi w punkcie kulminacyjnym sytuacji. Albo może z lasu, z "Parku Rozrywki Pod Jeleniem", od Panów, co to trunki popijają usłyszał brzydkie słowo...- Dziecko, skąd ty takie słowo znasz?- Widziałem mamo. Obrazek ci przyniosę pokazać...Nogi, jak nigdy się pode mną ugięły. Bo moje dziecko obrazek... Obrazek chuja mi przyniesie! Stwierdziłam, że nie chcę patrzeć na to. I gdy ja przed oczami miałam to dziecko moje uradowane, które biegnie do mnie z karteczką, krzycząc pytająco:- I dlaczego te dziewczynki mają takie otwarte buzie...?...umarłam. Wewnętrznie. Nawet nie wiecie ile myśli przez głowę mi przeleciało... Stałam jak człowiek skazany na rozstrzelanie. Albo tak znienacka wzięty na przepytywanie, gdy niewinnie myślał sobie o zmywarce... I w tym momencie do rąk moich trafia obrazek.- O Boże. Chór? O chór Ci chodzi?- No tak. O chój mi chodzi.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>