Ważniejszy jest wygląd czy zdrowie

Napisane przez dnia 07-05-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Ważniejszy jest wygląd czy zdrowie

Od zarania dziejów człowiek boryka się z różnorodnymi problemami i dolegliwościami. Trzeba jednak pamiętać, że wiele z nich sam na siebie ściąga, poprzez niewłaściwe zachowania, lenistwo, opieszałość i lekkomyślność. Przez wiele wieków w różnych społecznościach toczył się pewien wewnętrzny bój pomiędzy wyższością zdrowia nad wyglądem lub odwrotnie. Jak to możliwe. Wystarczy przytoczyć chociaż kilka przykładów z różnych czasów i kultur.


http://www.instytut.pl/pl-PL/artykuly/higiena-jamy-ustnej-dziecka/

Foto: pixabay.com

Wydawać by się mogło, że dla człowieka…

Wydawać by się mogło, że dla człowieka nie ma cenniejszej wartości niż jego życie i zdrowie. Tymczasem tak wiele osób decyduje się na operacje plastyczne, ryzykując swoim zdrowiem, narażając je na niebezpieczeństwo. Podobnie było i w dawniejszych czasach, kiedy zbyt ciasne gorsety prowadziły do obrażeń organów wewnętrznych, a nawet śmierci. A czy zdrowym można nazwać krępowanie stóp znane przez wieki w kulturze chińskiej. To są przykłady, kiedy wygląd brał górę nad zdrowiem. Są jednak sytuacje, kiedy jedno i drugie idzie ze sobą w parze. I takie należałoby propagować. Weźmy chociażby dbanie o higienę jamy ustnej. Dzięki takim zabiegom jak regularne szczotkowanie zębów, płukanie jamy ustnej specjalnie przeznaczonymi do tego płynami, leczenie ubytków czy odkamienianie zębów zyskujemy podwójnie. Po pierwsze zapobiegamy próchnicy i mamy wtedy zdrowsze zęby, ale też cały organizm. A po drugie wyglądamy o wiele atrakcyjniej i bardziej estetycznie. Podobnie rzecz ma się na na przykład z używaniem szamponów przeciwłupieżowych.

Kiedy myjemy włosy szamponem przeciwłupieżowym,…

szampon przeciwłupieżowy

Foto: pixabay.com

Kiedy myjemy włosy szamponem przeciwłupieżowym, wspomagamy leczenie skóry głowy, ale też wpływamy na poprawę naszego wyglądu. O wiele estetyczniej wyglądają bowiem włosy, z których nie sypie się łupież. Myślę, że warto łączyć te dwa ważne dla człowieka elementy, jakimi są zdrowie i wygląd. Jeżeli jednak trzeba by jedno z nich poświęcić, aby osiągnąć to drugie, zawsze rezygnujmy z lepszego wyglądu na rzecz zdrowia, a nigdy odwrotnie.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>