Pierwsze występujące objawy ciąży

Napisane przez dnia 30-05-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Pierwsze występujące objawy ciąży

Gdy spóźnia nam się miesiączka, to mamy już pewne podejrzenia, że możemy być w ciąży. Chociaż to nie jest jeszcze pewne. Taki stan mogą powodować różnorodne czynniki, a wśród nich warto między innymi wymienić chociażby zmęczenie czy stres, które często wpływają na cykl kobiety. Duże znaczenie ma też dieta czy nawet i pogoda. Dlatego też kilka dni spóźnienia nie musi oznaczać, że jesteśmy w ciąży.


pierwsze objawy ciąży

Foto: pixabay.com

Jakie dodatkowe objawy pojawiają się, które mogą…

Jakie dodatkowe objawy pojawiają się, które mogą potwierdzać nasze podejrzenie. Bardzo charakterystyczna jest tkliwość piersi. To one jako pierwsze reagują na pojawiające się w organizmie zmiany. Poza tym, że stają się bolesne, mogą też zwiększyć swój rozmiar. Poza tym w pierwszych dniach ciąży wiele kobiet narzeka na zmęczenie i senność. Są one tak nasilone, że najchętniej to spałyby cały dzień, gdyby tylko miały taka możliwość. Tego typu pierwsze objawy ciąży mogą pojawić potrwać nawet do końca pierwszego trymestru, co jest dosyć uciążliwe.

Jednak warto poddać się temu stanowi i w miarę możliwości odpoczywać. Organizm ma bowiem przed sobą naprawdę ogromne wyzwanie i żeby mógł mu podołać musi mieć mnóstwo energii. Charakterystycznym objawem ciąży, który zresztą często pojawia się w żartach, jest chęć na różne nietypowe smaki. Kobiety już w pierwszym miesiącu mają pewne zmiany w tej sferze. Zdarza się, że na przykład wciąż nachodzi je ochota na jeden produkt albo też mają zachcianki słodyczowe.

zmęczenie senność

Foto: pixabay.com

Charakterystyczne jest też znaczne wyczulenie na różnorodne zapachy. Dlatego też w pierwszych miesiącach ciąży wiele kobiet rezygnuje z perfum, które przyprawiają je o mdłości. Odnośnie takich objawów warto również wspomnieć o tych charakterystycznych objawach. Ciąża może bowiem powodować mdłości czy wymioty. Tego typu dolegliwości najczęściej występują w pierwszym trymestrze i to raczej w godzinach porannych.

Demotywatory

Policjant okrzyknięty aniołem w USA. Adoptował dziecko narkomanki, które poznał w czasie interwencji – Zagraniczne serwisy okrzyknęły Ryana Holetsa, policjanta z miasteczka Albuquerque w Nowym Meksyku (USA), "prawdziwym aniołem stróżem". Trudno się dziwić temu określeniu. Mężczyzna dał bowiem szansę na szczęśliwe, bezpieczne i zdrowe życie maleńkiej dziewczynce, którą urodziła 35-letnia bezdomna, bo mieszkająca w namiocie przy autostradzie, narkomanka Crystal Champ. Ale gdyby nie jedna interwencja, pewnie nigdy nie doszłoby do ich spotkania... Ryan pewnego dnia odebrał zgłoszenie, w którym poinformowano go o możliwości dopuszczenia się kradzieży w jednym z okolicznych sklepów spożywczych. Po dotarciu na miejsce zastał Crystal w zaawansowanej ciąży i jej partnera chcących wstrzyknąć sobie heroinę. Obok tego nie mógł przejść obojętnie. Kobieta po kilku dosadnych uwagach policjanta opowiedziała mu o swoim życiu, m.in. o braku środków do życia, bezdomności i zmaganiu się z uzależnieniem od narkotyków, z którym nie mogła się uporać, nawet będąc w ciąży. Zdradziła także, że marzy o tym, by ktoś kiedyś adoptował jej dziecko. Funkcjonariusz, który wraz z żoną myślał już wcześniej o adopcji, nie wahał się ani chwili i zaproponował, że to on ze swoją rodziną zapewni dom jej córeczce. Dziewczynka przyszła na świat z noworodkowym zespołem abstynencyjnym kilka tygodni po tym wydarzeniu. 35-latka pożegnała się z nią, a potem oddała ją w ręce Ryana i jego żony. Otrzymała na imię Hope (Nadzieja), gdyż nowi rodzice liczą na to, że Crystal upora się z nałogiem

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>