Pierwsze występujące objawy ciąży

Napisane przez dnia 30-05-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Pierwsze występujące objawy ciąży

Gdy spóźnia nam się miesiączka, to mamy już pewne podejrzenia, że możemy być w ciąży. Chociaż to nie jest jeszcze pewne. Taki stan mogą powodować różnorodne czynniki, a wśród nich warto między innymi wymienić chociażby zmęczenie czy stres, które często wpływają na cykl kobiety. Duże znaczenie ma też dieta czy nawet i pogoda. Dlatego też kilka dni spóźnienia nie musi oznaczać, że jesteśmy w ciąży.


pierwsze objawy ciąży

Foto: pixabay.com

Jakie dodatkowe objawy pojawiają się, które mogą…

Jakie dodatkowe objawy pojawiają się, które mogą potwierdzać nasze podejrzenie. Bardzo charakterystyczna jest tkliwość piersi. To one jako pierwsze reagują na pojawiające się w organizmie zmiany. Poza tym, że stają się bolesne, mogą też zwiększyć swój rozmiar. Poza tym w pierwszych dniach ciąży wiele kobiet narzeka na zmęczenie i senność. Są one tak nasilone, że najchętniej to spałyby cały dzień, gdyby tylko miały taka możliwość. Tego typu pierwsze objawy ciąży mogą pojawić potrwać nawet do końca pierwszego trymestru, co jest dosyć uciążliwe.

Jednak warto poddać się temu stanowi i w miarę możliwości odpoczywać. Organizm ma bowiem przed sobą naprawdę ogromne wyzwanie i żeby mógł mu podołać musi mieć mnóstwo energii. Charakterystycznym objawem ciąży, który zresztą często pojawia się w żartach, jest chęć na różne nietypowe smaki. Kobiety już w pierwszym miesiącu mają pewne zmiany w tej sferze. Zdarza się, że na przykład wciąż nachodzi je ochota na jeden produkt albo też mają zachcianki słodyczowe.

zmęczenie senność

Foto: pixabay.com

Charakterystyczne jest też znaczne wyczulenie na różnorodne zapachy. Dlatego też w pierwszych miesiącach ciąży wiele kobiet rezygnuje z perfum, które przyprawiają je o mdłości. Odnośnie takich objawów warto również wspomnieć o tych charakterystycznych objawach. Ciąża może bowiem powodować mdłości czy wymioty. Tego typu dolegliwości najczęściej występują w pierwszym trymestrze i to raczej w godzinach porannych.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>