Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Menu dla karmiącej mamy

Jadłospis w czasie karmienia piersią powinien odpowiadać zarówno potrzebom matki, jak i możliwościom i zapotrzebowaniu dziecka. W okresie laktacji wszystko co spożywa kobieta trafia do mleka i ma bezpośredni wpływ na samopoczucie i rozwój dziecka. Choć przyjmuje się, że karmiąca mama może jeść wszystko, niektóre produkty mogą okazać niewskazane, a innych lepiej po prostu unikać. Karmienie piersią jest najlepszym sposobem na prawidłowy rozwój i budowanie odporności dziecka.Badania pokazują również, że jest ono bardzo…

http://www.pampers.pl/ciaza/jak-karmic-piersia

Foto: pixabay.com

Badania pokazują również, że jest ono bardzo korzystne dla zdrowia matki. Jednak aby rzeczywiście tak było, dieta dla karmiących piersią powinna być dobrze skomponowana. W związku z tym, że w okresie laktacji z organizmu kobiety ubywa znaczna ilość właściwych składników odżywczych, jej dieta musi być różnorodna, bogata w minerały, witaminy i tłuszcze. Produkty po jakie sięga karmiąca mama zawsze muszą być świeże, wysokiej jakości i jak najmniej przetworzone.

Żywność zawierające sztuczne dodatki może być…

Żywność zawierające sztuczne dodatki może być dla dziecka wysoce szkodliwa i powodować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak wysypki, wzdęcia i różnego rodzaju kłopoty z trawieniem. Produkty spożywane przez mamę, mogące spowodować u niemowlęcia kolkę to przede wszystkim kapusta i rośliny strączkowe, a na reakcję alergiczną najbardziej naraża żywność zawierająca mleko krowie, białko jaja kurzego, cytrusy, ryby i orzechy.

dzień matki

Foto: pixabay.com

Ponieważ są to jednocześnie produkty bogate w cenne składniki pokarmowe, nie należy ich od razu eliminować, ale nie spożywać w nadmiarze, dopóki nie zyska się pewności, że dziecko dobrze je toleruje. W czasie karmienia piersią można wypijać małe ilości kawy, ale pod żadnym pozorem nie wolno spożywać alkoholu. Z racji tego, że karmienie piersią wiąże się ze znaczną utratą płynów z organizmu mamy, konieczne jest częste popijanie wody lub ziołowej herbaty.

1 komentarz

  1. 17-Czerwiec-2014

    Matki karmiące powinny uważać na to, co jedzą. W swoim jadłospisie powinny uwzględnić składniki odżywcze, które powinny znajdować się w mleku dla dziecka.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>