Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Jak karmić piersią?

Będąc w ciąży cały sztab medyczny zwraca szczególną uwagę na karmienie piersią. Przyszłym mamom wpaja się, że taki sposób podawania pokarmu jest dla dziecka najlepszy. Oczywiście to wszystko jest prawdą. Jednak wiele pań oczekujących potomstwa obawia się tego rodzaju karmienia, gdyż nie wiedzą czy sobie poradzą.


karmienie piersią

Foto: pixabay.com

Jak we wszystkim, tak i…

Jak we wszystkim, tak i w tym przypadku z czasem karmienie stanie się coraz łatwiejsze. Najważniejsze jest aby się nie poddawać. Karmić piersią powinno się zacząć nawet już w ciągu pół godziny od urodzenia, jeśli tylko nie ma żadnych przeciwwskazań ze strony lekarza. Pierwsze podanie piersi jest niezmiernie istotne, gdyż dziecko nie tylko wypija siarę zawierającą wiele niezbędnych składników odżywczych, ale także wpływa na dalszy proces karmienia.

Aby jak najlepiej przygotować się do…

Aby jak najlepiej przygotować się do pierwszego karmienia należy przede wszystkim wyjąć dziecko z rożka czy kocyka, tak aby nic nie krępowało mu ruchów. Sama mama również powinna się wygodnie usadowić, gdyż karmienie może trwać dłuższą chwilę, a niewygodna pozycja będzie aby zniechęcała do dalszych prób. Nie należy również popychać główki dziecka w stronę piersi. Maluch sam otworzy buzię, gdy wyczuje mleko.

karmienie piersią

Foto: pixabay.com

Mama powinna jedynie trzymać pierś całą dłonią w kształcie litery C, tak by kciuk znajdował się na wierzchu, a pozostałe palce pod spodem piersi. Niemowlę jest dobrze przystawione jeśli w jego ustach znajduje się cała brodawka i dość spora część otoczki. Czubek noska dziecka i broda stykają się z piersią, a dochodzące dziwięki związane są jedynie z połykaniem pokarmu.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>