Problem łupieżu – jak się go pozbyć?

Napisane przez dnia 31-03-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Problem łupieżu – jak się go pozbyć?

Łupież to dolegliwość, która spotyka bardzo wiele osób i cierpią na niego zarówno kobiety, mężczyźni jak i dzieci. Problem ten jest dość wstydliwy i rzadko kiedy ktoś chce na ten temat głośno rozmawiać. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że jest to choroba, która sama nie minie, należy go wyleczyć. Tylko jak pozbyć się łupieżu. Przede wszystkim ważne jest uświadomienie sobie, że łupież nie jest problemem związanym z włosami, tylko jest chorobą skóry.Galeria

szampony przeciwłupieżowe

Foto: pixabay.com

porady stylisty

Foto: pixabay.com

Wiele osób zmagających się z jego istnieniem pyta fryzjerów o porady, a osobą do której powinny się udać jest lekarz dermatolog. Łupież powstaje na skutek zbyt intensywnego złuszczenia naskórka objawiającego się w postaci białego sypkiego pyłku, co nie jest widokiem zbyt estetycznym. Dlatego należy zmierzyć się z jego problemem i pozbyć się go skutecznie. Jest wiele metod na jego usunięcie, a jedną z najprostszych i najbardziej dostępnych jest zakup szamponu przeciwłupieżowego.

Oferta kosmetyczna w tej kategorii produktów…

Oferta kosmetyczna w tej kategorii produktów jest bardzo różnorodna, dzięki czemu można dobrać preparat odpowiedni do niemal każdego typu skóry. Niektóre składniki szamponu mogą wywoływać podrażnienia skóry głowy i wówczas taki preparat należy odłożyć i wybrać inny. Jednak szampony przeciwłupieżowe to nie jedynie rozwiązanie. Innymi sposobami są tak zwane metody domowe. Na łupież pomocna może okazać się oliwa z oliwek bądź olejek kokosowy.

Taki specyfik należy nałożyć na skórę głowy, zawinąć ręcznik i pozostawić na całą noc. Dobre rezultaty odnoszą także zioła, a w szczególności napar z pokrzywy. Ponadto w aptekach znaleźć można wiele ziołowych preparatów zwalczających łupież. Przy ich wyborze dobrze jest poradzić się farmaceuty. Jeśli domowe sposoby nie przyniosą oczekiwanego rezultatu wówczas ostatecznym rozwiązaniem jest wizyta u dermatologa, który dobierze odpowiedni kierunek leczenia.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>