Czy można ćwiczyć podczas okresu?

Napisane przez dnia 31-03-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Czy można ćwiczyć podczas okresu?

Większość kobiet sądzi, że jakikolwiek pojawiający się wysiłek podczas naszej menstruacji jest raczej niewskazany. Tymczasem jak się okazuje, dzięki takim specjalnym ćwiczeniom możemy nie tylko poprawiać swoje własne samopoczucie podczas owego okresu, ale też znacznie zniwelować przykre dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.Warunek tutaj jest jeden, a mianowicie…

Warunek tutaj jest jeden, a mianowicie trzeba się po prostu wsłuchać w swe ciało oraz wybrać tego typu ruch, który nam najbardziej odpowiada. Bardzo wskazane jest tutaj na przykład spacerowanie. Spokojne oraz wyważone maszerowanie nie tylko dotleni bowiem twój organizm, ale również przy tym raczej nie niesie ze sobą ryzyka jakichkolwiek urazów, czy też kontuzji. Spacer dodatkowo ma wspaniałe działanie relaksujące.

Jeśli czujesz, że masz siły, to zdecyduj się na niewielką przebieżkę po swojej okolicy. Endorfiny, które wtedy będą wydzielać się w twym mózgu podczas takiego biegania, spowodują, iż pokonasz uczucie przygnębienia oraz zniwelujesz cały ból podbrzusza. Pamiętaj jednakże, aby przed wyjściem z domu w odpowiedni sposób nawodnić swój organizm. Joga natomiast działa jak jeden z najlepszych środków przeciwbólowych.

Zmniejsza bowiem skurcze, a przy tym wycisza ona nasz umysł i niweluje uczucie ciężkości, a dodatkowo jeszcze wspaniale rozluźnia. Jeżeli nigdy dotąd nie chodziłaś na jogę, to raczej rozpocznij od takich ćwiczeń dla początkujących, które z pewnością nie spowodują u ciebie kontuzji, a tylko pomogą wyciszyć organizm.

Demotywatory

Niezwykła troskliwość starszej kobiety. Zostawia w parku czapki własnej roboty dla zmarzniętych dzieci – Kilkadziesiąt stopni poniżej zera, intensywne opady śniegu, burze śnieżne, sparaliżowane drogi - mieszkańcy USA mierzą się z "zimą stulecia". Władze poszczególnych stanów i meteorolodzy odradzają obywatelom opuszczanie domów. Jednak, z różnych powodów, nie zawsze jest to możliwe. Szczególnie najmłodszym trudno jest się powstrzymać przed "zimowym szaleństwem". Właśnie dla dzieci, które mogłyby zmarznąć podczas zabawy, pewna 87-latka z Plymouth w Massachusets własnoręcznie wydziergała czapki z pomponami! Pracę nad nimi rozpoczęła jeszcze jesienią, a ostatnie sztuki skończyła w święta. Łącznie spod jej ręki wyszło 75 kolorowych i, co najważniejsze, ciepłych czapek (zrobienie jednego nakrycia głowy zajmowało jej cały dzień!). By mogły z nich skorzystać za darmo wszystkie zmarzluchy, kobieta poprosiła córkę o rozwieszenie ich w foliowych woreczkach (z obawy przed zniszczeniem) na ogrodzeniu miejskiego parku. Niestety imienia i nazwiska 87-latki nie poznamy, gdyż pragnie ona pozostać anonimowa. "Po prostu lubię stać z tyłu. Szczęśliwą czyni mnie to, że mogłam zrobić dla kogoś coś dobrego" - wyznała lokalnym mediom, które uszanowały jej decyzję o nieujawnianiu danych. Kilka dni po rozwieszeniu czapek zostały tylko cztery! Jesteśmy przekonani, że skorzystali z nich nie tylko najmłodsi. Seniorka wyznała, że przekazuje swoje dzieła także schroniskom dla bezdomnych. W następnym roku zamierza powtórzyć obie akcje! To musi być niezwykła kobieta!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>