Napięcie przedmiesiączkowe – jak sobie radzić?

Napisane przez dnia 07-02-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Napięcie przedmiesiączkowe – jak sobie radzić?

Nie każda kobieta zna tę przykrą dolegliwość, większość z nas jednak doświadczyła jej choć raz w życiu. Lekarze nie do końca wiedzą, skąd bierze się zespół napięcia przedmiesiączkowego (mydziewczyny.pl), uważa się jednak, że jego pojawienie się wiąże się głównie z zaburzeniem równowagi hormonalnej pod sam koniec kobiecego cyklu.


porady stylistki

Foto: pixabay.com

Nieważne zresztą, skąd się bierze…

Nieważne zresztą, skąd się bierze ZNP – ale jak sobie z nim poradzić. Kobiety bardzo różnie przechodzą przez ten trudny okres, który może trwać kilka dni, ale także kilka godzin. Może również pojawiać się nieregularnie lub okazjonalnie – kilka razy w życiu. Dowodzi się, że przypadłość tą mogą spowodować inne problemy powodujące napięcie psychiczne. Oficjalnie ZNP nie jest chorobą w tym sensie, że nie uprawnia kobiet do zwolnienia lekarskiego czy darmowych lekarstw. Tym niemniej problem ten jest szeroko omawiany w prasie kobiecej i medycznej, także pod takimi nagłówkami jak” porady dla nastolatek” czy” rady dla kobiet ciężko pracujących”. Dolegliwość najczęściej pojawia się w tygodniu poprzedzającym miesiączkę. Zmiany hormonalne powodują liczne zmiany w funkcjonowaniu fizycznym, ale przede wszystkim – emocjonalnym.

bezpłatne porady stylistów

Foto: pixabay.com

Kobiety często są rozdrażnione lub smutne, a ich nastrój waha się od silnego pobudzenia do stanów niemalże depresyjnych. Niektóre panie płaczą lub denerwują się i złoszczą bez konkretnego powodu. Część z nich obwinia się lub ma poczucie niższości, czują się też gorsze od mężczyzn lub o innych kobiet, które nie wykazują – przynajmniej pozornie – takich zachowań. Do cierpienia emocjonalnego dochodzą dość często także dolegliwości fizyczne: bóle narządów rodnych, brzucha, głowy, migreny.

porady stylisty

Foto: pixabay.com

Zdarzają się skoki ciśnień, fale gorąca oraz omdlenia. Zespół napięcia przedmiesiączkowego jest nieuleczalny w tym sensie, że nie podlega terapii, która zwalcza jego przyczyny. Można jednak łagodzić objawy. Wiele kobiet sięga w tym czasie po alkohol, często zażywany na przemian z tabletkami przeciwbólowymi. Nie jest to jednak wskazane – znacznie lepiej zainwestować w specjalne leki ziołowe i relaksujące oraz wzmacniające suplementy diety.

Demotywatory

– 42TYWATORY.PLżczyźni nie czytają w myślach1) Mę2) Naucz się radzić sobie w toalecie, jesteśduża dziewczynka. Jeśli deska jestpodniesiona, opuść ją. Nie shyszysz nasnarzekających, kiedy ty ją zostawias:zopuszczoną.3) Płacz to szantaz.4) Zapytai o to, czego potrzebuiesz. Wviaśniimyjedno: subtelne wskazowki nie działają! Mocnewskazowki nie działają! ywiste wskazownie działają! Po prostu to powiedz!5) "Tak" i "Nie" są całkowicie dopuszczalnymiodpowiedziami na prawie każde pytanie6) Przyjdz do nas z problemem tylko wtedy, gdypotrzebujesz pomocy w jego rozwiązaniu. Wtym się specjalizujemy. Współczucie jestczymś, co otrzymujesz od swoich przyjaciółek.7) Wszystko, co powiedzieliśmy 6 miesięcytemu, jest niedopuszczalne jako argument wsporach. Właściwie wszystkie słowa się zerująpo 7 dniach.8) Jeśli uważasz, że jesteś gruba,prawdopodobnie tak jest. Nie pytaj nas9) Jesli COS, Co powiedzielismy, moze byczinterpretowane na dwa sposoby, a jeden zesposobów sprawia, że ??jesteś smutna lub zła,to chodziło nam o ten drugi sposóbinterpretacji.10) Możesz poprosić nas o zrobienie czegoślub powiedzieć, jak chcesz żeby to byłozrobione. Nie oba naraz. Jeśli wiesz już, jak tozrobić, po prostu zrób to sama11) O ile to możliwe, proszę powiedzieć,Oczszystko co trzeba podczas reklam12) Krzysztof Kolumb nie potrzebowawsKazowek ani my..13) Wszyscy mężczyźni widzą tylko 16kolorów. Brzoskwinia, na przykład, jestowocem, a nie kolorem. Dynia jest równieżowocem. Nie mamy pojęcia, co to ecri14) Jeśli zapytasz, co jest nie tak i mówiszNIC, Zachowujemy się jakby nic złego się niestało. Wiemy, że kłamiesz, ale nie jest to wartekłopotów15) Jeśli zadasz pytanie, na które nie chceszodpowiedzi, spodziewaj się odpowiedzi, którejnie chcesz usłyszeć..16) Kiedy musimy gdzieś iść, absolutnieszystko, co nosisz, jest w porządku17) Nie pytaj nas, o czym myślimy, chyba żejestes przygotowana dotematy, jak piłka nożna czy sporty motorowe.18) Masz wystarczająco dużo ubrań.19) Masz za dużo but20) Jestem w formie, okrąg to też forma21) Dziękuję za przeczytanie tego, tak, wiem,śpię dziś na kanapie ale czy wiesz, żemeżczyźni tak naprawde nie maia nicprzeciwko? To jest jak kemping..dyskusji na takieów

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>