Jak pozbyć się łupieżu – dermatologiczne szampony

Napisane przez dnia 01-02-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Jak pozbyć się łupieżu – dermatologiczne szampony

Zwalczanie łupieżu może być długotrwałe i uciążliwe, wiedzą o tym najlepiej ci, którzy zmagają się z tą krępującą dolegliwością. Dla wielu osób jest to oczywiście przede wszystkim problem natury estetycznej, ponieważ objawów łupieżu nie da się nie zauważyć. Ale należy pamiętać, że to nie tylko kwestia nieestetycznych białych płatków na kołnierzyku czy tłustych włosów. Warto wiedzieć jak pozbyć się łupieżu (headandshoulders.pl) ponieważ jest to schorzenie dermatologiczne, często o charakterze przewlekłym.


leczenie kaszlu

Foto: pixabay.com

Wywołane jest przez drożdżaki Malassezia,…

Wywołane jest przez drożdżaki Malassezia, a więc prowadzi niejednokrotnie do stanów zapalnych i w efekcie nawet do intensywnego wypadania włosów. Nie wystarczą zwykłe szampony przeciwłupieżowe dostępne w drogeriach czy w markecie. Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza dermatologa. O tym jak pozbyć się łupieżu należy porozmawiać ze specjalistą, w tym przypadku najlepiej z dermatologiem.

leczenie ran

Foto: pixabay.com

Wiele osób wybiera najpierw drogę na skróty, kupując szampony przeciwłupieżowe znane z telewizyjnych reklam. Bardzo często nie jest to leczenie, tylko chwilowe wyciszenie objawu, jakim jest złuszczanie się skóry głowy. Tymczasem konieczne jest zdiagnozowanie przyczyny, zwalczanie głównego winowajca czyli drożdżaków, namnażających się w komórkach mieszków włosowych. Dlatego o tym jak pozbyć się łupieżu, a nie tylko jego objawów, należy porozmawiać z lekarzem.

leczenie ran

Foto: pixabay.com

Dermatolog ma dziś wiele możliwości, środków, dzięki którym można skutecznie rozwiązać problem. Pomocne będą oczywiście szampony przeciwłupieżowe, ale dermatologiczne, lecznicze, kupowane najczęściej w aptekach. Ze w względu na diagnozę łupieżu, są to najczęściej szampony keratolityczne oraz przeciwgrzybiczne i płyny z ketokonazolem. W szczególnie trudnych przypadkach konieczna bywa terapia farmakologiczna, np. dermokortykoidami, które pozwalają zlikwidować stan zapalny.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>