Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Zimowe zabawy na dworze

Nic na razie nie zapowiada zimy. Na dworze panuje typowa jesień z niskimi temperaturami, przelotnymi opadami i niekiedy mgłami. Synoptycy zgodnie określają panująca obecnie porę roku jako przedzimie. Warto zatem przygotować się na jej przyjście, ponieważ zima to okazja do uprawiania szeregu sportów. Zima to okazja do zabawy z dzieckiem, ponieważ dzieci, niezależnie od konieczności noszenia krępujących ubrań, bardzo ją lubią.To także możliwość zabawy na…

To także możliwość zabawy na dworze. Chociaż panują wtedy niskie temperatury, to dzieci, rozgrzane zabawą i odpowiednio ubrane, są w stanie cieszyć się z jej uroków. Zimowe zabawy na dworze to przede wszystkim śnieżki, lepienie bałwana i jazda na sankach (zobacz everydayme.pl). Dostępne są one już dla najmniejszych dzieci, które lubią, kiedy uda im się trafić śnieżką w mamę lub tatę, naturalnie, kiedy rodzice im tu ułatwią. W lepienie bałwana bawią się całe rodziny. Sanki to jedna z najbardziej ulubionych przez dzieci zimowych zabaw na dworze.

To taki rodzaj zabawy z dzieckiem, kiedy dziecko się bawi, rozsiadając się wygodnie w sankach, a rodzice robią za siłę pociągową. Kiedy nasza pociecha podrośnie, na pewno odkryje uroki jazdy na sankach. Nawet w najbardziej płaskiej miejscowości znajdzie się górka, wzniesienie czy skarpa, która umożliwi tę zabawy na dworze. Ponieważ dziecko podczas zabawy może zapomnieć o upływającym czasie lub bagatelizować zmęczenie, warto potraktować saneczkowanie jako wspólną zabawę z dzieckiem.

zabawa z dzieckiem – galeria

zabawa z dzieckiem

Foto: pixabay.com

zabawa z dzieckiem

Foto: pixabay.com

Oboje rodzice lub jedno z nich towarzyszy w zabawie i dyskretnie ją monitoruje. W Polsce coraz bardziej popularnym rodzajem zimowej zabawy na dworze stają się narty. Okazją do zabawy z dzieckiem mogą być biegi na nartach (tutaj) na przykład w lesie. Dzięki cicho poruszającym się nartom podczas tej zabawy na dworze możemy obserwować zwierzęta albo chociaż ich ślady.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>