Ważne pytania i tematy – miesiączka

Napisane przez dnia 31-01-2014 | 1 komentarz

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Ważne pytania i tematy – miesiączka

Niewątpliwe żyjemy w czasach, kiedy coraz mniej jest tematów tabu, zarówno w rozmowach prywatnych, jak również w mediach, w miejscach nauki czy pracy. Niemniej jednak swoisty wstyd czy skrępowanie to nadal kwestia indywidualna i dla niektórych osób są jednak tematy, na które dość trudno się rozmawia. Choć jest to zupełnie naturalny proces, jednym z takich tematów jest niewątpliwie miesiączka, cykl menstruacyjny oraz wszelkie zagadnienia z tym związane.


porady stylisty

Foto: pixabay.com

Teoretycznie są to tematy poruszane…

Teoretycznie są to tematy poruszane w większości domów oraz w szkole, ale nadal pozostają pewne pytania, niedomówienia i rodzaj niewiedzy, a młode dziewczęta, nastolatki potrzebują konkretnych, rzetelnych porad. Na różne tematy – od pierwszej miesiączki, przez środki higieny, antykoncepcję, aż po aktywność i ćwiczenia podczas okresu (mydziewczyny.pl). Jeśli chodzi o tematy związane z dojrzewaniem, menstruacją najlepszym źródłem informacji będzie lekarz, warto też rozmawiać z mamą czy inną odpowiedzialną dorosłą osobą. Ale nie każda nastolatka chodzi już do ginekologa, nie zawsze chce rozmawiać z rodzicem czy lekarzem pierwszego kontaktu. Wówczas młode dziewczyny szukają porady gdzie indziej, najczęściej w Internecie. Jest to z pewnością nie najgorsze rozwiązanie, jeśli tylko trafi się na dobre serwisy, porady ekspertów.

porady stylistki

Foto: pixabay.com

A tego na szczęście w…

A tego na szczęście w sieci nie brakuje – znajdziemy tu wiele stron poświeconych zagadnieniom takim jak pierwsza miesiączka, cykl, nieregularny okres czy krwawienia zbyt obfite albo skąpe. Dowiemy się więcej na temat aktywności w czasie miesiączki, jakie ćwiczenia podczas okresu są dozwolone, a jakich należy unikać. Oczywiście wirtualne wskazówki nie powinny zastępować profesjonalnej, indywidualnej porady, zwłaszcza jeśli pojawiają się niepokojące objawy, problemy, np. długie przerwy w cyklu menstruacyjnym czy intensywny ból i krwawienia.

porady stylistki

Foto: pixabay.com

1 komentarz

  1. 26-Luty-2014

    Ja na szczęście nie mam żadnych problemów z miesiączką. Pierwszą miesiączkę dostałam w wieku 14 lat. Od tamtej pory mam regularne miesiączki. Pierwszego dnia boli mnie niestety brzuch.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>