Przemoc – zbrodnia w białych rękawiczkach

Napisane przez dnia 21-01-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Przemoc – zbrodnia w białych rękawiczkach

Kobieta, za którą oglądają się na ulicy mężczyźni, zadbana, ze śnieżnobiałym uśmiechem, starannie dobraną szminką, może być ofiarą przemocy. Zdawać by się mogło, że do aktów agresji, ograniczania środków materialnych, separacji od znajomych i rodziny, nie dochodzi w dobrych domach. Tymczasem piękne otoczenie nie umniejsza brutalności czynów, wybielone u profesjonalisty zęby (instytut.pl), nie dowodzą czyjejś szczerości i odpowiedzialności.


kurs językowy

Foto: pixabay.com

Nierzadko dziecko, które przychodzi do…

Nierzadko dziecko, które przychodzi do szkoły w znoszonych jeansach, którego rodzice na raty nabywają podręczniki i wydzielają każdą złotówkę, czuje się bezpieczniej dzięki zdrowym relacjom, niż to w firmowej bluzie, ale całe posiniaczone. W naszej kulturze i społeczeństwie wciąż jest duże przyzwolenie dla przemocy, wobec dziecka mówi się o niej w kategorii dyscypliny. Kobiety cały czas mają osłabioną pozycję w związku, przez naleciałości historyczno – kulturowe.

kurs językowy

Foto: pixabay.com

Przymyka się oko na przemoc seksualną, nadając jej imię obowiązku małżeńskiego, nikogo nie dziwi, że kobieta nie może wyjść z koleżankami, w końcu po co te bzdury – niech siedzi w domu i gotuje pomidorową. Przemoc odbywa się na ogół w białych rękawiczkach, a ślady krwi skrupulatnie są ścierane w postaci odwracania kota ogonem – to wszystko przez ciebie. Ran, które powstają w umysłach, zwłaszcza dzieci, nie zagoi czas, wiele jest przypadków użycia przemocy ze skutkiem śmiertelnym.

A jednak nauczyciele, sąsiedzi, rodzina – wszyscy…

A jednak nauczyciele, sąsiedzi, rodzina – wszyscy milczą, nikt nie chce się wtrącać, każdy umywa ręce i oczekuje, że rodzina załatwi swoje problemy we własnym zakresie. Nie pierze się brudu publicznie, nie wytyka cudzej plamy na ubraniu, tak nas nauczono. Zarówno w przypadku zatajania choroby alkoholowej, jak i nic nie znaczących incydentów. Zdaje się, że żadna kampania społeczna nie oduczy nas wybielania negatywu, którym jesteśmy przesiąknięci.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>