Pierwszy miesiąc dziecka z rodziną

Napisane przez dnia 07-01-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Pierwszy miesiąc dziecka z rodziną

Pojawienie się dziecka może budzić u jego mamy i taty skrajne reakcje ‒ od euforii po panikę, gdy oceni się trud rodziców, jaki towarzyszy rozwojowi dziecka miesiąc po miesiącu. Tymczasem rozwój noworodka ‒ bo to nim będzie dziecko przez pierwszy miesiąc życia ‒ nie jest zbyt skomplikowany. Okres, kiedy dziecko jest noworodkiem, to dla rodziców miękkie wprowadzenie w trud bycia rodziną. To dobry czas, by nauczyć się rozumieć dziecko, co przyda się w towarzyszeniu jego dalszemu rozwojowi miesiąc po miesiącu.


Na tym etapie życia dziecka ich pociecha głównie śpi, budząc się jedynie w porze karmienia, stąd też głównym problemem, jak się może wówczas pojawić, to troska o utrzymanie higieny osobistej malucha. Nie jest to trudne w epoce pieluszek jednorazowych i kosmetyków do pielęgnacji delikatnej skóry niemowlęcia. Pewne trudności w rozwoju noworodka mogą spowodować trudności ze ssaniem.

Dzieci mają wrodzony odruch ssania,…

Dzieci mają wrodzony odruch ssania, ale początkom karmienia piersią może towarzyszyć rozdrażnienie dziecka, które nie radzi sobie z tą umiejętnością. Na szczęście jest ona do wyćwiczenia. Dziecko na tym etapie rozwoju jest całkowicie zależne od opiekunów i zupełnie nieodporne na bodźce świata zewnętrznego. Nic dziwnego, ze lekarze zalecają, by na tym etapie rozwoju dziecka miesiąc po miesiącu ograniczyć liczbę gości ‒ system immunologiczny dziecka dopiero się buduje. Ciepłota dziecka jest w tym okresie wyższa.

Pierwszy miesiąc dziecka z rodziną – galeria

swędzenie skóry

Foto: pixabay.com

atopowe zapalenie skóry

Foto: pixabay.com

W rozwoju noworodka ważną umiejętnością jest rozpoznawanie głosów i twarzy rodziców. Trudnym momentem w rozwoju noworodka jest odpadnięcie pępowiny. Wiąże się z tym troska u pielęgnację jej kikuta. Na tym etapie rozwoju dziecka miesiąc po miesiącu stabilizuje się jego układ oddechowy, układ krążenia i układ wydalania. Maluch najpierw traci na wadze, później wyrównuje urodzeniową masę ciała.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>