Miesiączka – pytania i odpowiedzi w Internecie

Napisane przez dnia 31-01-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Miesiączka – pytania i odpowiedzi w Internecie

Tematy związane z dojrzewaniem, fizjologią bywają dla młodych ludzi równie ważne, problematyczne, jak i krępujące. Choć edukacja dotycząca fizjologii rozwoju chłopców i dziewcząt jest tematem zajęć lekcyjnych, nadal pozostaje dla niektórych w sferze tabu, jeśli chodzi o osobiste wątpliwości, pytania. Dla nastolatek takim zagadnieniem jest niewątpliwie miesiączka (mydziewczyny.pl) i związane z nią pytania oraz problemy.


Zresztą wątpliwości w tym temacie miewają również dorosłe kobiety, które też nie zawsze zwracają się od razu do lekarza. Dziś najpopularniejszym i anonimowym źródłem informacji jest oczywiście internet. To tu nastolatki zadają szukają porad dotyczących cyklu menstruacyjnego, pytają o antykoncepcję. Kobiety poszukują odpowiedzi na pytania o zbyt obfity okres, bolesne miesiączki i zaburzenia cyklu. Ewentualne problemy, dolegliwości czy wątpliwości związane z cyklem menstruacyjnym najlepiej omawiać z lekarzem, z ginekologiem.

Zwłaszcza, jeśli pojawiają się jakiekolwiek…

Zwłaszcza, jeśli pojawiają się jakiekolwiek objawy, które mogą budzić niepokój, np. utrzymujący się długo, bolesny obfity okres, 2-3 przerwy w cyklu czy inne symptomy. Niemniej jednak jest wiele zagadnień, tematów, które można poznać na własną ręką, a miejscem gdzie poszukujemy najczęściej jest oczywiście internet. Nie ma nic złego w tym, że szuka się porad dotyczących tamponów, podpasek, higieny w czasie miesiączki.

Galeria

buty przez internet

Foto: pixabay.com

nauka angielskiego przez internet

Foto: pixabay.com

Warto także poczytać na temat sportu i aktywności fizycznej w tym czasie. Niesłusznie bowiem uważa się, że miesiączka uniemożliwia jakiekolwiek ćwiczenia. Jest to oczywiście indywidualna sprawa, ale jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, umiarkowany ruch, ćwiczenia takie jak pilates czy joga są jak najbardziej zalecane. Należy jednak pamiętać, że intensywny wysiłek kondycyjny albo siłowy może wywołać krwawienia, zbyt obfity okres, a nawet zasłabnięcia.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>