Jak mierzy się czas trwania ciąży?

Napisane przez dnia 02-01-2014 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR

Zanim zacznie się oczekiwać na własne dziecko, najczęściej spotykając kobietę w ciąży zadaje jej się pytanie: który to miesiąc. Gdy zacznie się być większym znawcą tematu, czy to będąc w ciąży, czy to będąc współrodzicem z kobietą oczekującą rozwiązania, zaczyna się określać rzecz zupełnie inaczej. Czas do porodu oblicza się tygodniami, nie miesiącami. Chociażby z tej prostej przyczyny, że czas trwania poszczególnych miesięcy jest bardzo nierówny i w tym momencie byłoby trudnością uśrednienie liczby dni, która miałaby się na ten ciążowy miesiąc składać.Dlatego też owe umowne dziewięć miesięcy oczekiwania…

Dlatego też owe umowne dziewięć miesięcy oczekiwania tak naprawdę mierzy się tygodniami (pampers.pl). I dla oczekującej kobiety istotniejsze od tego, który to miesiąc, będzie ustalenie, w którym dokładanie tygodniu ciąży się znajduje. Bo to w tygodniach oblicza się czas trwania poszczególnych trymestrów. I tak, finał trwania tego pierwszego, najtrudniejszego, bo pełnego jeszcze niepewności trymestru wyznacza dwunasty-trzynasty tydzień.

Drugi trymestr, uznawany często za najlżejszy, umiejscawiany jest między trzynastym a dwudziestym siódmym tygodniem. Trzeci trymestr finalizuje się w czterdziestym tygodniem. Tu oczywiście następuje rozwiązanie, którego w trzecim trymestrze najczęściej każda ciężarna z niecierpliwością wyczekuje. Jak ustalić dokładnie termin porodu. Oczywiście tu możemy polegać na lekarzu prowadzącym ciążę, on zaś posługuje się specjalnym kalendarzem porodu, który bez problemu odnajdziemy na wielu stronach w sieci.

Tak zwane kalkulatory porodu na podstawie daty ostatniej przed zajściem w ciążę menstruacji wyliczą, kiedy możemy spodziewać się daty porodu. Możemy takie wyliczenie uznać za w pełni wiarygodne, ale. nie możemy mu w stu procentach ufać, iż poród odbędzie się stuprocentowo w wyliczonym dniu. Zachodzi wiele zmiennych – od czasu trwania cyklu miesięcznego kobiety, który nie musi podlegać normom aż do dojrzałości mającego się narodzić dziecka. To ono zdecyduje o terminie porodu.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>