Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Zadbane dłonie to podstawa

Jeżeli oczy są zwierciadłem duszy, to dłonie są wizytówką każdego człowieka niezależnie od wieku – przecież podajemy je na powitanie. Wydaje się, że odpowiedź na pytanie, jak dbać o dłonie, jest prosta – wystarczy chronić je przed negatywnymi bodźcami i stosować preparaty do ich pielęgnacji. Skóra dłoni jest delikatna. W ciągu dnia często myjemy dłonie, co dodatkowo ją wysusza. Jeszcze gorszy wpływ na skórę dłoni ma niewysuszenie jej – kropelki wody pozostawione na skórze, parując, również ją wysuszają.W wielu miejscach użyteczności publicznej,…

W wielu miejscach użyteczności publicznej, restauracjach i urzędach w toaletach zainstalowane są suszarki, suszące dłonie strumieniem gorącego powietrza. To najbardziej zabójcza dla dłoni metoda ich suszenia. Biorąc pod uwagę opisane sytuacje, odpowiedź na pytanie, jak dbać o dłonie, jest prosta – wystarczy mieć w torebce czy plecaku krem do rąk i aplikować go na dłonie po każdym myciu rąk. Wyglądowi dłoni nie służy też praca w kuchni, przy sprzątaniu domu, w ogrodzie czy na działce. Narażone są wtedy na kontakt z wysuszającymi detergentami, żrącymi związkami chloru czy ługami. W następstwie kontaktu z ziemią czy brudnymi warzywami trudno doprowadzić je do ładnego wyglądu. W takiej sytuacji odpowiedź na pytanie: „Jak dbać o dłonie?” brzmi: chronić je przed kontaktem z detergentami, środkami do sprzątania i czyszczenia oraz ziemią.

http://www.everydayme.pl/artykul/jak-dbac-o-dlonie

Foto: pixabay.com

Pomocne w tym zakresie będą rękawiczki ochronne…

leczenie ran

Foto: pixabay.com

Pomocne w tym zakresie będą rękawiczki ochronne. W sklepach z chemią gospodarczą czy z artykułami do ogrodu znajdziemy rękawice ochronne odpowiednie do każdego z wymienionych rodzajów prac. Za poświęconą im troskę dłonie odwdzięczą się ładnym wyglądem. Na nieładny wygląd dłoni ma wpływ krępująca dolegliwość, jaką jest onychofagia. Nazwa ta określa nawyk obgryzania paznokci. Najlepsza metoda w walce z obgryzaniem paznokci to leczenie farmakologiczne.

1 komentarz

  1. 12-Grudzień-2013

    Zgadzam się, że zadbane dłonie są ozdobą każdej kobiety, jak i mężczyzny. Warto mieć ładnie obcięte paznokcie, wycięte skórki. Dłonie muszą być także nawilżone.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>