Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Nowe przepisy na pyszne ciasta

Jak pewnie większość gospodyń, również i ja jestem fanką wszelkiego rodzaju ciast, ciasteczek, babeczek, muffinek, mazurków, pierniczków i innych słodkości. Bardzo chętnie wypróbowuję nowe przepisy, które często również przekształcam i udoskonalam na swoją modłę. Ostatnio znalazłam gdzieś dwa interesujące ciasta, o których wcześniej w ogóle nie słyszałam. Postanowiłam więc upiec je na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.


samochód rodzinny

Foto: pixabay.com

Gdybym nie znała siebie i swoich…

Gdybym nie znała siebie i swoich zdolności, być może obawiałabym się, że któreś z nowych ciast po prostu mi się nie uda. Dlatego też lepiej byłoby wypróbować je wcześniej, a dopiero po sprawdzeniu, zrobić je na święta. Wiem jednak, że nie będę miała problemu z wykonaniem owych smakołyków, pomimo że nie należą do najprostszych. Zrobiłam w swoim życiu już tyle różnego rodzaju ciast, że nie mam wątpliwości, co do swojego talentu cukierniczego. Wprawdzie z wykształcenia jestem pedagogiem, a nie cukiernikiem, ale najwyraźniej minęłam się z powołaniem.

Poza tym muszę przyznać, że wprost…

Poza tym muszę przyznać, że wprost uwielbiam robić różnego rodzaju wypieki i desery, co oczywiście spotyka się z ogromną radością moich dzieci, ale też z uznaniem rodziny i koleżanek. Mąż także nie narzeka, ponieważ jest strasznym łasuchem. Jako pierwsze z nowych ciast, zrobię mazurek pomarańczowy (everydayme.pl), ponieważ mazurki mają to do siebie, że mogą dłużej poleżeć i wtedy są nawet smaczniejsze. To jest bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba przed świętami robić wszystkiego w ostatniej chwili.

przepisy na desery

Foto: pixabay.com

Drugim ciastem, które wymaga o wiele więcej wysiłku i zaangażowania, ale też musi być przygotowane tuż przed świętami, jest ciasto sezamowe. Znalazłam kilka różnych przepisów na tego rodzaju wypiek, ale zdecydowałam się na sezamowiec kilkuwarstwowy z trzema rodzajami kremu. Będzie to większe wyzwanie, ale mam też nadzieję, że bardziej wykwintny smak. Nie mogę się już doczekać, kiedy będziemy się delektować nowymi smakołykami przy świątecznym stole.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>