Najważniejsze cechy prawidłowej diety

Napisane przez dnia 14-12-2013 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Najważniejsze cechy prawidłowej diety

Spożywany pokarm ma wpływ na nasze zdrowie już od pierwszych chwil naszego życia. Stąd lekarze starają się podkreślać, jak ważna jest prawidłowa dieta już w wieku niemowlęcym. Okazuje się, że błędy żywieniowe popełnione w tym wczesnym okresie mogą odbić się na zdrowiu nawet wiele lat później, w życiu dorosłym. Zatem każdy z nas, niezależnie od wieku, powinien zwracać uwagę na to, co je sam oraz członkowie jego rodziny.


owoce

Foto: pixabay.com

Korzystanie ze zdrowych przepisów z pewnością…

Korzystanie ze zdrowych przepisów z pewnością bardzo ułatwi nam trzymanie się zdrowych nawyków żywieniowych każdego dnia. Czym odznacza się prawidłowa dieta. Wbrew obiegowym opiniom, jest ona bardzo urozmaicona. W sklepach możemy otrzymać mnóstwo zdrowych, pożywnych produktów, które po połączeniu i właściwym przyrządzeniu zamienią się w doskonały posiłek dla całej rodziny. W takiej zdrowej diecie przeważają owoce i warzywa (everydayme.pl), a także chude mięso, ryby i produkty pełnoziarniste, czyli pieczywo, makaron, ryż i kasza. Bez wątpienia tylko z tych składników można przyrządzić na każdy dzień zupełnie inne, ale zawsze smaczne i zdrowe danie. Owoce są idealnym składnikiem dietetycznych deserów.

gotowanie na parze przepisy

Foto: pixabay.com

Zawarty w nich cukier, fruktoza, jest naturalny,…

Zawarty w nich cukier, fruktoza, jest naturalny, zatem nie szkodzi, ale przeciwnie – jest potrzebny naszym organizmom. Zdrowe przepisy obejmują też odpowiedni sposób przyrządzania tych dań. Rezygnujemy więc ze smażenia mięs i ryb na głębokim tłuszczu, a stawiamy na gotowanie na parze bądź duszenie. Potrawy smażone są ciężkostrawne i kaloryczne, nie można więc w żaden sposób zaliczyć ich do zdrowych. Najlepsze są też warzywa świeże, ale w okresie zimowym zaleca się kupowanie i gotowanie mrożonek. Mają one wiele wartości odżywczych i smakują doskonale. A gdzie szukać inspiracji na takie zdrowe posiłki. Zdrowe przepisy znajdziemy między innymi w sieci, na blogach i forach kulinarnych. Znajdziemy tam też wskazówki, jak krok po kroku przygotowywać potrawę.

owoce morza

Foto: pixabay.com

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>