Konsekwencje kataru u niemowlaka

Napisane przez dnia 11-12-2013 | 2 komentarze

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Konsekwencje kataru u niemowlaka

Mówi się, że rozwój dziecka miesiąc po miesiącu to dla rodziców pasmo wyzwań, które zmieniają się z upływem czasu i rozwojem dziecka. Niekiedy dolegliwość, która dla dorosłych może być uciążliwa, dla niemowlaka jest katastrofą. Popatrzmy, jakie niepokojące konsekwencje może mieć katar u niemowlaka. Nie zawsze można zdiagnozować katar u niemowlaka. Umiejętność rozpoznawania objawów choroby to wiedza, którą zdobywa się, obserwując rozwój dziecka miesiąc po miesiącu.Pierwsze objawy kataru u niemowlaka łatwo…

Pierwsze objawy kataru u niemowlaka łatwo przeoczyć. Zanim z jego noska zacznie cieknąć gęsta wydzielina, dziecko jest rozdrażnione i płaczliwe. Ponieważ większą część dnia maluszek spędza na plecach, zbliżający się katar, blokując nos, utrudnia mu oddychanie, a wydzielina bez przeszkód spływa z nosa do gardła. Stamtąd może trafić do ucha, do oskrzeli, z nich do płuc. Następstwa nieleczonego kataru to zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego, zapalenie oskrzeli czy nawet płuc. Zatkany nos utrudnia lub uniemożliwia ssanie, stąd spadek apetytu. Co zrobić, by zwalczyć katar u niemowlaka. Zatroszczyć się o odpowiednią temperaturę i wilgotność w pokoju dziecka. Temperatura nie powinna przekraczać 21 stopni Celsjusza, a powietrze nie powinno być przesuszone. Odpowiednie nawilżenie pomogą osiągnąć nawilżacze na kaloryferach lub elektryczny nawilżacz powietrza.

By ułatwić spływanie wydzieliny, zapobiec jej…

By ułatwić spływanie wydzieliny, zapobiec jej docieraniu w okolice ucha czy oskrzeli, należy położyć dziecko na brzuszku. By zwalczyć katar u niemowlaka, należy nacierać jego nóżki i stópki rozgrzewającymi maściami z dodatkiem olejków eterycznych. By ułatwić oczyszczenie dróg oddechowych z zalegającej wydzieliny, trzeba oklepywać plecki malucha. Dziecko powinno pić większe ilości płynów niż zwykle – dzięki temu wydzielina w nosie będzie łatwiejsza do usunięcia.

katar u niemowlaka

Foto: pixabay.com

2 Brak komentarzy

  1. 13-Grudzień-2013

    Katar u niemowlaka jest bardzo niebezpieczny, gdy jest nieleczony. Dlatego czym prędzej trzeba iść do lekarza, bo nasz maluszek może zachorować na zapalenie płuc czy oskrzeli.

  2. 27-Grudzień-2013

    Katarek u niemowlaka trzeba bardzo szybko wyleczyć.; Najlepiej pójść do pediatry, by przepisał jakieś kropelki do nosa. Jeśli katar będzie nieleczony, to może dziecko zachorować na poważniejszą chorobę.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>