Kilka głównych objawów ciąży

Napisane przez dnia 27-12-2013 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Kilka głównych objawów ciąży

Ciąża jest szczególnym czasem w życiu każdej kobiety, albowiem przez te dziewięć miesięcy powinna ona troszczyć się zarówno o siebie jak i o dziecko, dojrzewające w jej łonie. W tym szczególnym czasie przyszła matka musi uświadomić sobie, iż jej życie może też istotnie się zmienić. Niemal żadna kobieta nie chce zresztą zaszkodzić świadomie dziecku, które w przyszłości ma przyjść na świat, zatem jest gotowa na to, żeby przestrzegać wszelkiego rodzaju zaleceń ginekologa.objawy ciąży w pierwszym tygodniu – galeria

zmęczenie senność

Foto: pixabay.com

zmęczenie senność

Foto: pixabay.com

zmęczenie senność

Foto: pixabay.com

Jakie są główne objawy podczas ciąży. Przede wszystkim brak miesiączki w terminie może być powodem podejrzewania, że jest się w ciąży, chociaż oczywiście każda kobieta powinna pamiętać o swych indywidualnych cechach i o tym, iż przebieg menstruacji bywa u niej inny całkiem niż u koleżanek. Kilkanaście lat temu właściwie każda spóźniająca się miesiączka stawała się podstawą do tego, żeby zakładać ciążę, lecz dziś wiemy, iż wcale nie trzeba się spieszyć z rozgłaszaniem tej radosnej nowiny tylko z powodu spóźniającego się okresu.

Kobiety mające już na swym koncie poród…

Kobiety mające już na swym koncie poród mogą wypowiadać się też na temat wszelkich objawów świadczących właśnie o zajściu w ciążę. Często przypominają sobie, iż relatywnie szybko miały problemy z piersiami. Stawały się one mianowicie bardziej wrażliwe oraz podatne na ból. Zauważono również, że wśród objawów w pierwszym tygodniu jest także rozdrażnienie.

Organizm zaczyna przygotowywać się mianowicie do zagwarantowania maksymalnie pozytywnych warunków płodowi i przez to może on odczuwać dość negatywne skutki każdego wysiłku, który się pojawia. Stąd też jednym z pierwszych objawów jest ciągle pojawiające się zmęczenie oraz senność. Mogą być one naprawdę uciążliwe dla kobiety. Charakterystycznym objawem są także mdłości. Najczęściej tego typu dolegliwości pojawiają się rano.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>