Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Każda ciąża jest inna

Dla jednych to czas błogosławiony. Efekt długich starań, marzeń. Czas snucia planów i przygotowań. Dla innych to najtrudniejszy okres w życiu, kiedy kobieta przestaje być panią swego ciała i raczej nie ma wpływu na zachodzące w nim przemiany. Staje się coraz mniej sprawna, kilogramów przybywa, pojawiają się żylaki i rozstępy. W dodatku wizja niezwykle trudnego i bolesnego finału spędza jej sen z powiek.


http://www.pampers.pl/ciaza

Foto: pixabay.com

Bez względu na to, jak jest…

Bez względu na to, jak jest traktowana, ciąża z pewnością stanowi bardzo szczególny etap w życiu. Zaczyna się różnie – niekiedy kobieta wie, że” to się stało” niemal natychmiast. Bardzo szybko zaczyna dostrzegać zmiany zachodzące w jej ciele, odczuwać pierwsze dolegliwości. Widzi powiększające się piersi, czuje się słabo, męczą ją pobolewanie brzucha, zgaga, wymioty.

żylaki odbytu

Foto: pixabay.com

Inne kobiety orientują się, że są w stanie błogosławionym dopiero wówczas, kiedy przez długi czas nie pojawia się spodziewana miesiączka. Później też bywa różnie. Chociaż różnego rodzaju poradniki i strony internetowe prześcigają się w informacjach o tym, jak wygląda ciąża tydzień po tygodniu, tak naprawdę w każdym przypadku wygląda ona nieco inaczej. Owszem, rozwój dziecka, jeśli tylko nie odbiega od normy, może zostać opisany w pewnej ogólnej formie, jednak samopoczucie kobiety trudno tak jednoznacznie opisać.

Bo przecież ciąża to czas,…

Bo przecież ciąża to czas, kiedy kontrolę przejmują hormony i to one decydują, z jakim nastawieniem kobieta wita każdy kolejny dzień. Dochodzą tu również do głosu różnice w temperamentach i charakterach. I tak niektóre panie z rozczuleniem patrzą na swój rosnący brzuch, gdy tymczasem inne nie potrafią się pogodzić z przybywającymi w ekspresowym tempie kilogramami. Niemałe znaczenie ma również reakcja otoczenia oraz wsparcie( lub jego brak ), jakiego ono udziela oczekującej narodzin dziecka kobiecie.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>