Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Dylematy karmiących mam.

Kobieta przetrwała już poród. Jest ze swym maleństwem już w domu. Czuje się bezpiecznie, lecz obawy nie dają jej spokoju. Martwi się czy podoła opiece nad dzieckiem i czy będzie potrafiła wykarmić swoje maleństwo. Od krewnych i znajomych kobiet z doświadczeniem w wychowywaniu dzieci ciągle słyszy, że pokarm matki jest najlepszy. To właśnie karmienie piersią można zaplanować w ciążowym kalendarzu. Co powinna wiedzieć o karmieniu, by nie stracić radości.


kalendarz ciąży

Foto: pixabay.com

Przede wszystkim karmienie rozpoczyna się…

Przede wszystkim karmienie rozpoczyna się w głowie kobiety. Choć może to brzmieć dziwnie, tak właśnie jest. To od nastawienia zależy najwięcej. Wiele kobiet tuż po porodzie odczuwa taki stres, że mleko nie chce lecieć im z piersi. Blokada psychiczna może być tak silna, że niektóre kobiety zapadają na stany lękowe, a nawet depresje. Zamartwianie się o to co zrobić gdy nie będzie możliwe karmienie piersią, jest niepotrzebne. Na rynku jest duży wybór mieszanek mleka modyfikowanego, które składem jest zbliżone do mleka matki.

kwiaty jadalne

Foto: pixabay.com

Nawet maleństwa mogą je pić, a stworzone mleko hipoalergiczne, nie obciąża ich organizmu. Sporo kobiet ma obawy co do diety podczas karmienia piersią. Młoda mama może jeść właściwie wszystko co jest zdrowe i dobrej jakości. Powinna unikać kawy, mocnej herbaty. Co więc pić. Matka karmiąca piersią powinna wypijać około 2, 5 litra płynów dziennie. Najlepsza jest niegazowana woda mineralna. Może też pić herbatkę z kopru włoskiego, owocową lub wzbogaconą o kwiaty jadalne bogate w witaminy.

Nie powinna w okresie karmienia myśleć o diecie odchudzającej. Jeśli nie chce przytyć zamiast smażonych potraw może wybrać gotowane. Jeśli lubi słodycze, może je zastąpić suszonymi owocami, pieczonymi chipsami z owoców i warzyw. Może spróbować też kwiaty jadalne przyrządzane w cieście naleśnikowym z cukrem pudrem. Kwiaty jadalne czarnego bzu czy cukinii są bardzo smaczne i nietuczące. Najważniejsze by kobieta czuła się szczęśliwa.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>