Dlaczego dodać 10 do wyliczonego terminu porodu?

Napisane przez dnia 25-12-2013 | Brak komentarzy

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Dlaczego dodać 10 do wyliczonego terminu porodu?

Zwyczajem każdego człowieka jest chęć przewidywania cóż może go spotkać w najbliższej przyszłości. Podobnie rzecz się ma z wiadomością dotyczącą daty przyjścia dziecka na świat. Przyszli rodzice pieczołowicie wyliczają, którego dnia ich rodzina powiększy się o kolejną małą istotkę. Kalkulator ciąży pozwala ustalić, który to tydzień ciąży. Czy jednak ta wyliczona data jest pewna. Co o niej myśleć.Aby uniknąć zakłopotania, bezsensownego stresu i…

Aby uniknąć zakłopotania, bezsensownego stresu i rozczarowania, kobieta oczekująca na maleństwo postąpi mądrze, gdy już na samym początku do daty terminu porodu doda 10 dni. Najlepiej od razu zaznaczyć ten dzień w kalendarzu aby sygnalizował oczekiwane wydarzenie. Najczęstsze pytania, które kobieta słyszy w tym czacie brzmią: Który to tydzień ciąży. Kiedy rodzisz?. Ciągłe odpowiadanie na tego rodzaju pytania może być stresujące.

Dzieje się tak zwłaszcza, gdy…

Dzieje się tak zwłaszcza, gdy wyliczony przez kalkulator ciąży termin nadszedł, a rozwiązania jak nie było tak nie ma. Dlatego mądrze jest od samego początku informować dociekliwych znajomych o terminie, do którego dodano 10 dni. Kobieta czuje się wtedy spokojniejsza, bo nie nastawia się, że akurat tego dnia urodzi. A gdy termin mija, a dzidziuś dalej postanawia posiedzieć w brzuchu mamusi, ta nie czuje się rozczarowana i zaniepokojona.

Wiele kobiet wspomina, że stres tym bardziej się potęgował, gdy znajomi znający termin porodu wyliczony przez kalkulator ciąży, dzwonili z pytaniami, czy już po wszystkim. Takie ponaglania mogą sprawić, że bidna mama przestanie wierzyć w swoje siły. Nieświadomie może też dawać lekarzowi do zrozumienia, że coś z nią nie tak i może lepiej wywołać poród. Nie dajmy się zwariować!!. Natury nie da się oszukać, ponaglić. A dzidziuś, choć maleńki i niedoświadczony, wie co robi i gdzie mu najlepiej. Ważne aby ze spokojem czekać.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>