Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Zdrowie i uroda w Japonii

Mieszkańcy Japonii słyną ze swej długowieczności. Wszystko wynika z ich podejścia do życia, prawidłowej diety oraz aktywności. W kraju tym stawia się bowiem duży nacisk na spokój, uporządkowanie, a także zdrowe przepisy, które są podstawą każdego posiłku. Warto więc poznać tajemnice z Kraju Kwitnącej Wiśni, aby móc je wprowadzić do własnego życia i cieszyć się później zdrowiem i młodym wyglądem.


http://www.everydayme.pl/artykul/zdrowe-przepisy-dla-dzieci

Foto: pixabay.com

Podstawą tutaj jest specjalna dieta…

Podstawą tutaj jest specjalna dieta. Opiera się ona przede wszystkim na ryżu, rybach oraz owocach morza. W Japonii rzadko kiedy je się mięso, natomiast często pojawiają się wymienione wcześniej składniki, a także warzywa oraz różnego rodzaju wodorosty. Przy tym istotne tutaj są rozmiary poszczególnych porcji. Japończycy jadają raczej niewiele, dzięki czemu mają naprawdę wspaniałe sylwetki i przy tym są pełni energii.

Pomocne w utrzymaniu zdrowia są też…

Pomocne w utrzymaniu zdrowia są też ćwiczenia. W Japonii popularne jest tai chi, które pozwala odzyskać spokój, a przy tym świetnie wzmacnia organizm. Japonki maja także swoje sposoby na pielęgnację skóry. Oczyszczanie oraz nawilżanie to dwa podstawowe rytuały. Dwa razy dziennie zmywa się twarz mleczkiem, a następnie obmywają ją również delikatnym żelem oraz tonikiem. Nawilżenie natomiast odbywa się przy używaniu kremów, emulsji oraz mleczek. Skrupulatne są są też zabiegi na ciało.

owoce morza

Foto: pixabay.com

Japońskie kobiety wieczorem biorą parominutowy prysznic, po czym kąpią się wraz z dodatkiem naturalnych składników jak wyciąg z imbiru czy skórki owoców. To wszystko przynosi wspaniałe skutki. Ważne jest również to, iż kobiety w Japonii starają się nie eksponować swojej skóry na promienie słoneczne. Dzięki temu nie wysuszają jej i nie niszczą nadmiernym opalaniem, dlatego też później starzeją się niż kobiety z Europy.

Demotywatory

1 komentarz

  1. 12-Grudzień-2013

    Ja jestem zachwycona urodą japonek. Mają one przepiękną urodę, w ogóle nie widać u nich starości. Poza tym bardzo długo żyją. Ja staram się kupować kosmetyki z Japonii.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>