Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR
Problem z kosztami budowy

Budowanie domu nie jest dziś nieosiągalne, zwłaszcza przy ofertach bankowych i bardzo korzystnych kredytach hipotecznych rozkładanych nawet na 50 lat. Niestety często się okazuje, że to, co było dokładnie skalkulowane nagle pochłania znacznie więcej środków niż pierwotnie zakładano, bowiem w trakcie realizacji pojawia się wiele dodatkowych przeszkód.Budowa domu jest bowiem nieprzewidywalna…

Budowa domu jest bowiem nieprzewidywalna. Począwszy od podstaw i tzw. pierwszych kroków aż po formalne zakończenie budowy, porządkowanie terenu i ogrodzenie, każdy element to określone środki. O ile łatwo wyliczyć szacunkowe koszty materiałów, ekipy remontowej czy transportu, to z pewnością po drodze do szczęśliwego końca pojawi się wiele niespodzianek, których nie przewidziano.

Przykładowo samo murowanie domu to już…

Przykładowo samo murowanie domu to już możliwość niedostatecznie wytrzymałej zaprawy czy uszkodzonych pustaków, które trzeba uzupełnić. Poza tym może się nagle okazać, że okna, które postanowiło się wstawić są zbyt małe i nie dają dostatecznej ilości światła, albo przyłączone instalacje na działce są w zbyt kiepskim stanie, albo za krótkie, nie wpasują się w domową instalację i wymagają dodatkowych materiałów.

Takich niespodzianek, jak konieczność kolejnego zezwolenia za opłatą skarbową, albo jeszcze jednego transportu cementu, bo fundament wymaga podwyższenia może być wiele. Planując środki, jakie pochłonie budowa domu zawsze trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami, a najlepiej zarezerwować odpowiednią kwotę, którą będzie można wykorzystać w takich sytuacjach.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>